Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

V. LIGA: Na Oravcov boli všetci krátki, Bešeňová a Sliače dostali výprask

Všetky liptovské tímy ťahali v súboji s oravskými za kratší koniec. Bešeňová sa aj napriek tomu udržala na prvom mieste.

Ilustračné foto.(Zdroj: MAREK JURIŠ)

O. Jasenica – Bešeňová 4:0 (2:0)
Bešeňová: Kokoruďa – Jandura, Baďo, Vorčák, Hablák, Janiga, Kudláček (Halaš), Miartan (Frič), Kajan, Vyšný, Teličák (Hlaváč)

L. Sliače – O. Poruba 0:5 (0:2)
„Domáci v snahe odčiniť prehru z Chlebníc začali ofenzívne. Do vedenia však išli hostia už v 5. min, keď Jašica pekne skryl priamy kop za húšť pred Hadačom, ktorý na loptu zareagoval až za bránkovou čiarou 0:1. Nasledovalo niekoľko dobrých príležitostí domácich, z ktorých najväčšiu Uramovu Osadský len s námahou vyrazil na roh a M. Kendera miesto prihrávky z ostrého uhla na voľných spoluhráčov pálil do brankára. V koncovke sa však nemýlili len domáci, aj Porubčanom sa „podarilo“ zahodiť dve tutovky. V 41. min sa dostal do samostatného úniku Dudáš, urobil kľučku netakticky vybiehajúcemu Hadačovi a do prázdnej brány zvyšoval na 0:2. Sliačanom nebolo súdené ani v závere prvého dejstva, keď obranca hostí vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary. Začiatok druhej časti bol opäť v réžii hostí a Dudáš už v 46. min s prispením teču obrancu zvyšoval na 0:3. Hostia úplne ovládli hru, čoho vyvrcholením boli dva zlepené góly Šípku v 74. min na 0:4 a v 76. min na 0:5. Domáci sa v závere snažili aspoň kozmeticky upraviť výsledok, ale šťastena im ukázala odvrátenú tvár aj pri strele Lacka z troch metrov, ktorá sa odrazila od nôh dobre postaveného obrancu. Hostia si zaslúžene odvážajú tri body,“ komentoval zápas Milan Gejdoš z Liptovských Sliačov.
L. Sliače: Hadač – T. Kendera, M. Kendera, Lacko, Pavlík, Frič (Sališ), Uram, Maďarec, Sršeň (Hanula), Gejdoš, Bruk

Bobrov – Palúdzka 2:0 (1:0)
„Stretnutie súperov, ktorí sa nachádzajú v strede tabuľky, neprinieslo zaujímavý futbal. Obe mužstvá sa zamerali na defenzívu a jasné gólové príležitosti prakticky v stretnutí neboli. Domácim pomohli k víťazstvu dve hrubé chyby hosťujúcej obrany v závere prvého a v úvode druhého polčasu. Brankári na oboch stranách si mohli vybrať voľný deň. Hra medzi šestnástkami pokračovala až do konca stretnutia,“ komentoval zápas Milan Kokavec z Palúdzky.
Palúdzka: Sabaka – Kokavec, Tošić, Filipović, Veljković, Trnovský, Bella, Rančić, Psotný, Šály, Matejka (Korytko)

Černová – Nižná 0:1 (0:1)
„Prehrali sme 0:1. Súper dal rýchly gól v piatej minúte po chybe obrany. Súper hral slabo, ale my sme tiež nehrali dobre. Druhý polčas sme hrali lepšie, útočili sme, ale súper pozorne bránil,“ komentoval zápas Vladimír Lajčiak z Černovej.
Černová: Bačík – Grieš, Demko, Ondrovič, Hančík, M. Pindura, Dvorský, J. Pindura, Jánoš, Urban (Tarač), Mihaľov (Kajan)

14. Vrútky    9    1    0    8    7:30    3

Ostatné výsledky: K. p/Znievom – Vrútky 1:2 (0:1), Blatnica – Chlebnice 2:0 (1:0), Žabokreky – Martin B 0:2 (0:0)