Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric
Pridajte si svoje mesto
VÝSLEDKY LIPTOVSKEJ BEŽECKEJ LIGY

Prvenstvo medzi bežcami obhájil opäť päťdesiatnik Vladimír Porubiak (+ FOTO)

Liptovskú bežeckú ligu (LBL) aj v tomto roku riadil Olympijský klub Liptova. Uskutočnilo sa všetkých 12 plánovaných pretekov bez kolízií termínov (Švošov, Likavka, Bodice, Vlachy, L. Ondrašová, B. Potok, Východná, L. Sliače, Polmaratón LM, Sidorovo, Hybe, Bobrovec).

LIPTOV. Liptovskej bežeckej lige bodovalo celkom 472 Liptákov. Je to o niečo menej ako vlani (509), ale je potešiteľné, že opäť stúpol počet pretekárov, ktorí štartovali na troch a viacerých pretekoch a to z 89 na 99. Čo do počtu získaných bodov, prvenstvo obhájil opäť päťdesiatnik Vladimír Porubiak. Získal 165 bodov a zvíťazil v LBL vo všetkých jedenástich absolvovaných pretekoch.
Chýbal len na záverečnom Behu na Červenec. Keďže LBL obsahuje aj polmaratón a behy do vrchu, nepodarilo sa žiadnemu pretekárovi absolvovať všetky preteky.

Premožiteľov vo svojich kategóriách nenašli: Najmladší žiak Adrián Frič (120 b.), mladšia žiačka Michaela Vajdová (105 b.), dorastenka Lenka Bruňová (75 b.), u veteránok Danka Hanulová (120 b.), Oľga Mláková (150 b.) a Anna Staroňová (120 b.). Nad 100 bodov ešte získali: junior Roland Hric, veteráni Slavomír Dobák, Viliam Camber, Štefan Madleňák a Vladimír Bartko, žena a veteránka Monika Fainová a Slávka Mlynčeková. V celkovom bodovom hodnotení podľa zisku medailí figuruje 27 klubov a organizácií. Poradie najlepších: TJ Východná 29, ŠK Copy servis LM 19, LK Opalisko Z. Poruba 16,5, Liptovské Sliače 15, KBL Jasná LM 11, KNAC Ružomberok 10. Vyhodnotenie sa uskutoční tradične na Ondrašovskej horičke 11.6.2017.

Výsledky LBL 2016

Najmladšie žiačky (26): 1. Michaela Vajdová 105 (TJ Východná), 2. Veronika Bukasová 42 (LK Opalisko Z. Poruba), 3. Monika Vajdová 36 (TJ Východná), 4. E. Piatková 17 (LK Opalisko Z. Poruba), 5 – 6. T. Mikulíková (Švošov), P. Mlynarčíková (B. Potok) 15, 7. M. Marková 14 (L. Mikuláš), 8 – 10. M. Kampová (L. Mikuláš), S.Kleinová (ŠK Kriváň Važec), I. Chlebová (L. Mikuláš) 12, 11 – 13. D. Gereková (ZŠ s MŠ Likavka)E. Lacová (Bodice), M.Gondová (TJ Tatran Hybe) 10, 14 – 18. N. Fajtová (ZŠ s MŠ Likavka), E. Skerenčáková (Bodice), K. Gonšenicová (KAL Jasná LM), D. Pikalová (L. Mikuláš), V. Ballová (TJ Tatran Hybe) 8, 19. Brtková Tereza 7 (Gymn, Rbk), 20 – 22. D. Dobšinská (ZŠ s MŠ Likavka), N. Nahlovská (Ružomberok), N. Gejdošová (L. Sliače) 6, 23. K. Dúhová 5 (ZŠ s MŠ Likavka), 24 – 25. V. Kohútová (ZŠ s MŠ Likavka), K. Rypáková (ŠK Kriváň Ondrašová) 4, 26. T. Hanusová (ZŠ s MŠ Likavka) 3.

Najmladší žiaci (41): 1. Adrián Frič 120 (L. Sliače), 2. Jaroslav Jariabek 60 (TJ Východná), 3 – 4. Tomáš Rusina (TJ Východná), Martin Stankoviansky (KBL Jasná LM) 37, 5. M. Mikita 29 (L. Mikuláš), 6. M. Brtáň 27, 7. M. Mičev 23 (TJ Východná), 8. M. Renko 22 (ŠK Kriváň Važec), 9. M. Bruňo 18 (CVČ LM), 10. M. Holubčík 14 (Ružomberok), 11 – 12. R. Olos (Švošov), S. Moravčík (Ružomberok) 12, 13 – 15. B. Olos (Švošov), S. Antol (L. Sliače), M. Škerda (TJ Východná) 10, 16 – 18. J. Prostredný (B. Potok), T. Klein (ŠK Kriváň Važec), M. Melich (TJ Tatran Hybe) 8, 19 – 21. K. Rozemberg (TJ Sokol Rbk), D. Bolibruch (Krmeš), J. Rysuľa (ŠK Kriváň Važec) 7, 22 – 23. D. Brezina (TJ Východná), P. Eliška (TJ Tatran Hybe) 6, 24 – 26. T. Tatran Hybe) 4, 30 – 32. L. Bukový (ZŠ s MŠ Likavka), O. Lichvar (ŠK Grafon LM), K. Šuchtár (TJ Tatran Hybe) 3, 33. V. Kokavec 2, 34 – 41. D. Škua, S, Kohút, A. Butko, B. Medveď, J. Šindléry (ZŠ s MŠ Likavka), O. Koreň (ZŠ Sv. Vincenta Rbk), S. Šunavec, D. Novák (TJ Tatran Hybe) 1.
Mladšie žiačky (26): 1. Michaela Vajdová 105 (TJ Východná), 2. Veronika Bukasová 42 (LK Opalisko Z. Poruba), 3. Monika Vajdová 36 (TJ Východná), 4. E. Piatková 17 (LK Opalisko Z. Poruba), 5 – 6. T. Mikulíková (Švošov), P. Mlynarčíková (B. Potok) 15, 7. M. Marková 14 (L. Mikuláš), 8 – 10. M. Kampová (Ružomberok), S. Kleinová (ŠK Kriváň Važec), I. Chlebová (L. Mikuláš) 12, 11 – 13. D. Gereková (ZŠ s MŠ Likavka), E. Lacová (Bodice), M. Gondová (TJ Tatran Hybe) 10, 14 – 18. N. Fajtová (ZŠ s MŠ Likavka), E. Skerenčáková (Bodice), K. Gonšenicová (KAL Jasná LM), D. Pikalová (L. Mikuláš), V. Ballová (TJ Tatran Hybe) 8, 19. T. Brtková 7 (Gymnázium Ružomberok), 20 – 22. D. Dobšinská (ZŠ s MŠ Likavka), N. Nahlovská (Ružomberok), N. Gejdošová (L. Sliače) 6, 23. K. Dúhová 5 (ZŠ s MŠ Likavka), 24 – 25. V. Kohútová ZŠ s MŠ Likavka), K. Rypáková (ŠK Kriváň Ondrašová) 4, 26. T. Hanusová 3 (ZŠ s MŠ Likavka).

Mladší žiaci (28): 1. František Lacko 82 (L. Osada), 2. Andrej Mikuštiak 44 (Adam šport Rbk), 3. Samuel Beťko 33 (KBL Jasná LM), 4. P. Rázga 27 (CVČ LM), 5. I. Uhrín 23 (ŠK Kriváň Važec), 6 – 7. P. Polc (ŠK Kriváň Važec), T. Révaj (CVČ LM) 19, 8 – 9. P. Naď ZŠ Sv. Vincenta Rbk), A. Prísažný (Ondrašová) 15, 10 – 11. M. Perončík (ZŠ Okoličianska LM), P. Nemček (L. Sliače) 12, 12 – 14. A. Maťko (Kras P. Lehota), J. Madliak (Slovekom Vlachy), R. Žiška (TJ Tatran Hybe) 10, 15 – 18. J. Prekop (Likavka), L. Žúbor (L. Osada), M. Staš (B. Potok), Š. Adamov (TJ Tatran Hybe) 8, 19 – 21. T. Apolenár (ZŠ s MŠ Likavka), O. Hric (Vlachy), E. Novák (TJ Tatran Hybe) 7, 22 – 24. T. Diviš (Likavka), M. Bobka (Ondrašová), M. Pilčík (L. Sliače) 6, 25 – 26. F. Klačko (TJ Sokol Rbk), D. Rajniak (Svätý Kríž) 5, 27. A. Tholt 4 (Ružomberok), 28. D. Fornál 3 (Likavka).

Staršie žiačky (28): 1.Jana Mičevová 75 (TJ Východná), 2. Lea Brnčalová 69 (Malinô Ski Alp Rbk), 3. Lenka Klocková 32 (LK Opalisko Z. Poruba), 4. M. Čellárová 25 (Plavecký oddiel Rbk), 5. T. Pikalová 21 (KBL Jasná LM), 6 – 8. A. Švihoríková (Švošov), A. Fričová (L. Sliače), V. Bukasová (BK Opalisko Z. Poruba) 15, 9 – 12. K. Mikytová (Vlachy), D. Gregorcová (Demänová), N. Uramová (Ružomberok), A. Pavelicová (Uh. Ves) 12, 13 – 15. D. Vavríková (ZŠ s MŠ Likavka), M. Beťková (CVČ LM), L. Obrcianová /BK Opalisko Z. Poruba) 10, 16 – 17. L. Lehotská (TJ Tatran Hybe), V. Medvecká (BK Opalisko Z. Poruba) 8, 18. M. Luptáková 7 (ZŠ s MŠ Likavka), 19 – 20. I. Rošková (ZŠ s MŠ Likavka), D. Kellová (LO Bobrovec) 6, 21 – 22. M. Vavríková (ZŠ s MŠ Likavka), V. Matloňová (?) 5, 23 – 24. D. Trimajová (ZŠ s MŠ Likavka), D. Pikelová (KBL Jasná LM) 4, 25. T. Bukasová 3 (BK Opalisko Z. Poruba) 26. A. Balážová 2 (Bobrovec), 27 – 28. S. Libáková, E. Piatková (BK Opalisko Z. Poruba) 1.

Starší žiaci (33): 1.Randy Hric 87 (KNAC Rbk), 2. Samuel Gajan 57 (Bobrovec), 3. Kristián Kampa 15 (Ružomberok), 4. P. Mráz 13 (KBL Jasná LM), 5 – 10. Š. Žiara (Švošov), T. Brtko (Metenici Likavka), P. Perečko (ZŠ Dem. Ul. LM), P. Bolibruch (Krmeš), M. Remeň (Ružomberok), A. Laurinec (L. Sliače), 12, 11. J. Mráz 11 (KBL Jasná LM), 12 – 15. O. Sidor (Švošov), A. Hric (Vlachy), M. Čajka (ŠK Kriváň Ondrašová), S. Beťko (KBL Jasná LM) 10, 16 – 17. F. Feherpataky (Malatíny), M. Mikuštiak (Adam šport Rbk) 8, 18 – 20. J. Hric (Vlachy), P. Vrtich (L. Sliače), M. Makovský (Bobrovec) 7, 21 – 22. T. Lovich (Vlašky), M. Danko (Jalovec) 6, 23. M. Stankoviansky 4 (KBL Jasná LM), 24. F. Kello 3, 25. P. Fašiang 2 (Bobrovec), 26 – 34. A. Danko (Jalovec), A. Druska, M. Borsík, V. Šimko, M. Renko, J. Kuna, S. Polomčák, J. Volaj (Bobrovec).

Dorastenky (6): 1.Lenka Bruňová 75 (KBL Jasná LM), 2. Monika Čellárová 20 (MFK Rbk), 3. Lea Brnčalová 15 (Malinô Skialp Team Rbk), 4 – 5. V. Mlečková (Likavka), M. Čellárová (Plav. Odd. Rbk) 12, 6. V. Pikalová (KBL Jasná LM) 10.

Dorastenci (15): 1.Radoslav Brezina 84, 2. Martin Pavella 51 (TJ Východná), 3 – 4. Ján Nechaj (Hubová), Timotej Beťko (LK Opalisko Z. Poruba) 30, 5 – 6. L. Porubän (SOŠP Polyt. Rbk), S. Beťko (KBL Jasná LM) 15, 7 – 9. J. rapoš (Švošov), J. Klačko (Metenici Likavka), O. Mikula (ZŠ Dem. Ul. LM) 12, 10 – 13. P. Varecha (Švošov), J. Cagalinec (Metenici Likavka), M. Hikl (Krmeš), N. Lotyšan (Východná) 10, 14 – 15. J. Hanes (Metenici Likavka), M. Littva (?) 8.
Juniorky (6): 1.Ľubica Hliničanová 61 (DHZ Hybe), 2 – 3. Lucia Smiešková (Černová), Aneta Smerčiaková (KBL Jasná LM) 30, 4 – 5. K. Hajduková (L. Mikuláš), T. Maťková (Kras P. Lehota) 15, 6. A. Kasanická (ŠK Grafon LM) 12.

Juniori (20): 1.Roland Hric 101 (KNAC Rbk), 2. Ján Mikuš 65 (KBL Jasná LM), 3. Lukáš Brezina 40 (TJ Východná), 4. M. Rakár 30 (Lipt. Ján), 5. F. Piovarči 24 (Šk Grafon LM), 6. J. Bobrík 22 (Uhorská Ves), 7 – 8. M. Čiernik (ŠK Žiarska dolina), J. Hyéki (AOS LM) 15, 9. J. Bednárik 12 (Cyklisti Černová), 10 – 12. S. Hric (Vlachy), M. Prokop (L. Mikuláš), M. Šiarnik (SK Žiarska dolina) 10, 13 – 16. R. Roštek (Švošov), J. Koleda (AOS LM), O. Mráz (ŠK Kriváň Ondrašová), R. Hric (KNAC Rbk), 17 – 19. A. Slavíček (Švošov), F. Žáčik (Adam Sport Rbk), O. Ondrejka (AOS LM) 7, 20. J. Mäsiar 6 (Komjatná).

Muži (94): 1.Miroslav Gad 81 (ŠK Copy servis LM), 2. Roman Trtek 64 (Filištín Team), 3. Tomáš Bartko 55 (ŠK Kriváň Važec), 4. M. Vlčko 52 (Moji ľudia Černová), 5. Ľ. Ivan 43 (BK B. Potok), 6. M. Marušiak 36 (L. Hrádok), 7. I. Lauko 33 (Martinček), 8. M. Petrovič 30 (LK Opalisko Z. Poruba), 9. S. Trizna 27 (SK Žiarska dolina), 10. L. Trizna 25 (Skialp Bobrovec), 11 – 12. M. Vechter (TJ Východná), M. Šramo (Ružomberok) 23, 13. R. Brezina 22 (TJ Východná), 14. R. Lisý 20 (Skialp Bobrovec), 15 – 16. I. Bukas (LK Opalisko Z. Poruba), M. Marušiak (L. Mikuláš) 19, 17 – 18. P. Pauko (TJ Pľana Lazisko), D. Pavlíček (Malinô Ski Alp Rbk) 18, 19. Ľ. Palguta 17 (Ružomberok), 20 – 22. M. Libíček (Kr. Lehota), M. Šuna (Lovitech Liptov), J. Šiarnik (Ski Žiarska dolina) 15, 23. M. Jančuška 14 ŠK KLriváň Ondrašová), 24 – 27. J. Mikuš (KBL Jasná LM), M. Húska (ŠK Kriváň Ondrašová), M. Danko (Skialp Bobrovec), P. Pivko (TJ Tatran Hybe) 12, 28. J. Mrlian 10 (CASTLE CROSS CLUB L. Hrádok), 29 – 30. F. Lobík (LIBETO L. Teplá), M. Kuchár (DRUSUR Rbk) 9, 31 – 33. M. Hazucha (Partizáni LM), A. Lovás (Moji ľudia Černová),M. Sekan (Bobrovec) 8, 34 – 37. L. Drdák (Švošov), F. Pavlíček (Malinô Ski Alp Rbk), M. Graňák (L. Sliače), M. Môc (Benice) 7, 38 – 44. J. Slovík (L. Mikuláš), M. Kasanický (Ružomberok), M. Piovár (TJ Tatran Hybe), C. Pleša (Exisport LM), A. Bohúň (Malinô Ski Alp Team Rbk), P. Beťko (Z. Poruba), J. Grešo (Filištín Team) 6, 45 – 47. M. Dieška (Filištín Team), L. Hladký (Ružomberok), J. Michalko (ISTAR LM) 5, 48 – 50. M. Jaraba (Ondrašová), M. Marko (BK B. Potok), M. Bartalský (AOS LM) 4, 51 – 55. R. Piechočák (BK B. Potok), J. Hýll (Pobrežie liehoviny) J. Lovich (Lovitech Liptov), F. Littva, M. Šľachta (Ružomberok) 3, 56 – 61. A. Škovrán (Skialp Bobrovec), A. Diviš (Ružomberok), R. Žiška (Východná), S. Dvorštiak (Ružomberok), M. Baranec (AOS LM), T. Glajza (L. Mikuláš) 2, 62 – 94. K. Koma (Švošov), J. Lukáč, R. Pečner (Metenici Likavka), M. Staroň (Pro Tour LM), M. Kuric (L. Hrádok), M. Madliak, J. Šimko (Vlašky), Ľ. Sova (Pobrežie liehoviny), J. Pavlovič, M. Mičuda, J. Kolek (ŠK Kriváň Ondrašová), P. Mydliar (Podsuchá), F. Farago, R. Franko, M. Sklenár, J. Janky, M. Turoň (Ružomberok), Ľ. Bartík (L. Sliače), J. Kotrba (Sám vojak v poli), J. Saabol, M. Čupka, A. Kašniar (L. Mikuláš), M. Serdel, M. Husarčík (L. Lúžna), P. Kohút (OŠK Ludrová), R. Macko (OR HaZZ LM), M. Pivko (Hybe), V. Lisý (HO James Bobrovec), R. Bunta (Bobrovec), S. Hološ, M. Jurečka, M. Navrátil (?) 1 bod.
Muži 40 (44): 1.Slavomír Dobák 118 (ŠK copy servis LM), 2. Vladimír Labaj 96 (ELTEK LM), 3. Martin Hatala 72 ( TJ Máj Černová), 4. T. Gazdarica 60 ( Malinô Ski Alp Team Rbk), 5. M. Mikuštiak 45 Adam Šport Rbk), 6. P. Bačík 41 (ŠK Kriváň Ondrašová), 7. I. Rusina 38 (Osamelí bežci LM), 8. D. Dvorštiak 30 (Ružomberok), 9. P. Hanula 27 (L. Sliače), 10. V. Hric 23 (Slovekon Vlachy), 11. R. Lisý 19 (ŠK Bobrovec), 12. P. Laco 16 (Ružomberok), 13 – 14. M. Hán (Osamelí bežci LM), M. Madaj (James Bobrovec) 15, 15 – 16. M. Melich (TJ Tatran Hybe), D. Borsík (Cykloklub LM) 12, 17. R. protuš 10 (Vlachy), 18. H. Polák 11 (Ružomberok), 19 – 21. S. Repček (ŠK Kriváň Ondrašová), R. Padol (L. Mikuláš), I. Bobka (Bobrovec) 8, 22 – 23. K. Medvecký (Ružomberok RC), P. Kello (Staré kriaky Bobrovec) 7, 24 – 27. P. Hazucha (L. Sliače), J. Pavlík (HK Iskra LM), J. Kello (Bobrovec), R. Bíreš (ŠK Copy servis LM) 6, 28 – 30. R. Makovický (Ružomberok), M. Klimo (L. Mikuláš), R. Brezňan (Kľačany) 5, 31 – 36. M. Korpády (Vlachy), M. Klamár (Ondrašová), P. Mucha (Hasiči Likavka), I. Droppa (L. Mikuláš), P. Hrnčiar (Ružomberok), P. Fašiang st. (Bobrovec), 4, 37 – 39. J. Lichvar (L. Mikuláš), B. Švihra (Ružomberok), E. Božek (Magura Run Ivachnová) 2, 40 – 44. M. Vereb (Victoria LM), J. Náhlovský (Ružomberok), Ľ. Dunčko (HK sranda LM), P. Sirota (Liptov), J. Kello (Bobrovec) 1.
Muži 50 (19): 1.Vladimír Porubiak 165 (ŠK Copy servis LM), 2. Ján Kamenský 85 (L. Peter), 3. Jozef Madliak 83 (Slovekon Vlachy), 4. Ľ. Kelčík 71 (l. Sliače), 5. P. Stolár 46 (Ružomberok), 6. V. Vician 42 (L. Sliače), 7. S. Lobík 36 (LIBETO L. Teplá), 8. M. Mrva 34 (Kalameny), 9. J. Jakubčiak 23 (Mahango LM), 10. F. Krakovský 22 (Ružomberok), 11. J. Pavlík 16 (HK Iskra LM), 12. Š. Pudiš 15 (Ludrová), 13. Z. Danko 12 (James Bobrovec), 14. V. Trizna 10 (SK Žiarska dolina), 15. I. Staník 8 ( Stanišovská jaskyňa), 16 – 17. M. Madliak (KEMI), V. Šiarnik (Smrečany) 7, 18. M. Sleziak 6 (L. Hrádok), 19. P. Žiak 3 (Bešeňová).
Muži 60 (12): 1.Viliam Camber 111 (Lisková), 2. Ján Lupták 94 (BK Opalisko Z. Poruba), 3. Ľubomír Gad 87 (ŠK Copy servis LM), 4. M. Mikuštiak 79 (Mondi SCP Rbk), 5. J. Pavlík 42 (HO Iskra LM), 6. S. Bella 15 (KU Rbk), 7. A. Dudek 14 (ŠK Bobrovec), 8. P. Droppa 12 (Hybe), 9. P. Serdel 10 (Jablká v župane LM), 10 – 11. J. Tekeliak (ŠK Bobrovec), M. Tomo (Vlachy) 8, 12. V. Ondrejka 7 (L. Sliače).

Muži 70 (7): 1.Štefan Madleňák 129 (Krmeš), 2. Vladimír Bartko 117 (ŠK Važec), 3. Štefan Stach 84 (Ružomberok), 4. I. Seman 72 (ŠK Kriváň Ondrašová), 5. V. Dzuroška 52 (KTK LM), 6. D. Paško 8 (Važec), 7. D. Kutnár 7 (KTK LM).

Ženy (34): 1.Monika Fainová 117 (BK B. Potok), 2. Miroslava Kucháriková 90 (AC Kriváň LM), 3. M. Belušová 78 (TJ Bodice), 4.J. Sládeková 74 (L. Kokava), 5. A. Sekanová 32 (L. Hrádok), 6. L. Hanulová 25 (L. Sliače), 7. V. Halušková 22 (Ružomberok), 8. M. Mrázová 21 (ŠK Kriváň Ondrašová), 9. S. Triznová 20 (Ski Alp Bobrovec), 10. A. Smerčiaková 15 (KBL Jasná LM), 11. J. Vechterová 14 (Východná), 12 – 13. J. Camberová (Lisková), M. Danková (Ski Alp Bobrovec) 12, 14 – 16. M. Gondová (L. Mikuláš), M. Kováčová (Filištín Team), A. Mikešová (Sparťanky Rbk) 10, 17 – 20. L. Ivančíková (IB Plus LM), K. Kudličková B. Potok), A. Janíčeková (Smrečany), A. Rozembergová (Sparťanky Rbk) 8, 21 – 22. V. Filippová (Ružomberok), B. Volajová (Ski Alp Bobrovec) 7, 23 – 26. A. Ogoreková (L. Mikuláš), M. Ševčíková (L. Sliače), T. Maťková (KAL Jasná LM), L. Bruňová (KBL Jasná LM) 6, 27 – 31. M. Stančoková (ROS-ATR Rbk), S. Matejková (LK Opalisko Z. Poruba), R. Močáryová (B. Potok), L. Iváková (L. Sliače), M. Klobušiaková (Bobrovec) 5, 32. M. Bartošová 4 (B. Potok), 33 – 34. L. Martančíková (Osamelí bežci LM), M. Ševčíková (L. Sliače) 3.

Ženy 35 (26): 1.Danka Hanulová 120 (L. Sliače), 2. Slávka Mlynčeková 114 (ŠK Copy servis LM), 3. Zuzana Klocková 85 (LK Opalisko Z. Poruba), 4. M. Kubová 36 (Adam Šport Rbk), 5. K. Martančíková 34 (Osamelí bežci LM), 6. D. Bartalská – Niňajová 22 (LK Opalisko Z. Poruba), 7. L. Hiklová 15 (Malinô Ski Alp Team), 8. M. Pavkovčeková 14 (IB Plus LM), 9. M. Teniaková 13 ( Bukovina), 10 – 11. K. Podobová, I. Matúšová (Ružomberok) 11, 12 – 16. K. Summers (Ružomberok), D. Mrlianová (Castle Cross Club LH), T. Ortutayová (L. Mikuláš), L. Hošeková (Severanky LM), L.Kellová (KBL Jasná LM) 10, 17 – 19. Ľ. Maťková (TJ Kras P. Lehota), K. Plachá (ZŠ L. Sliače), J. Hánová (L. Ján) 8, 20 – 21. T. Rázgová (Kraso LM), E. Dvorštiaková (Ružomberok) 7, 22 – 23. Z. Macková (Bodice), A. Legerská (Ružomberok) 6, 24. A. Uličná 5 (L. Mikuláš), 25. J. Murzová 3 (Osamelí bežci LM), 26. D. Gritiersová 2 (L. Ondrašová).

Ženy 50 (3): 1.Oľga Mláková 150 (L. Sliače), 2 – 3. Alena Hazuchová (Vlachy), Alžbeta Špirková (Ružomberok) 12.

Ženy 60 (3): 1.Anna Staroňová 120 (LK Opalisko Z. Poruba), 2. Tatiana Dzurošková 36 (KTK LM), 3. Elena Semanová 10 (ŠK Kriváň Ondrašová).


  1. Šoféroval bez dokladov 748
  2. Odsunutie dokončenia diaľnice je výsmechom do tváre Ružomberčanov 474
  3. Voľby do VÚC 2017 Ružomberok: Zoznam kandidátov na poslancov 402
  4. Študentská záhrada spríjemní centrum 193
  5. Po parkoviskách budujú pre turistov aj infocentrum 100
  6. Nebezpečný semafor sa prepína, ako chce 95
  7. Po krádeži odišiel na bicykli 88
  8. Marián Cvanciger: Ľudia majú právo na pokojnú jeseň života¶ 29
  9. L. Lúžna súpera opäť vysoko deklasovala, 26
  10. Počasie dalo týždeň na vydýchnutie Lúčkam, Osade, Potoku a Dubovej 19

Najčítanejšie správy

Ružomberok

Šoféroval bez dokladov

Šoférovi z Ružomberka hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Odsunutie dokončenia diaľnice je výsmechom do tváre Ružomberčanov

Výrazné predĺženie výstavby diaľničného úseku pri Ružomberku o ďalšie štyri roky považuje Ružomberská radnica za absurdné. Žiada vyvodenie personálnej zodpovednosti.

Voľby do VÚC 2017 Ružomberok: Zoznam kandidátov na poslancov

Do župy kandiduje 29 záujemcov o post poslanca. Krúžkovať budeme piatich.

Študentská záhrada spríjemní centrum

Svah pri ružomberských mestských schodoch sa mení k lepšiemu. Do parády si ho zobrali študenti Gymnázia svätého Andreja.

Po parkoviskách budujú pre turistov aj infocentrum

Do obce na pomedzí Liptova a Oravy láka turistov Choč, ale aj krčma opradená legendou o Jánošíkovi. Z turizmu v dedine zatiaľ takmer nič nemajú, niektorí návštevníci im spôsobujú hlavne problémy.

Blízke regióny

V Banskej Bystrici dnes otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke, majetkom mesta sa stane po zápise na list vlastníctva.

Pozrite si kandidátov na poslancov BBSK za okres Banská Bystrica

V prvom volebnom obvode (okres Banská Bystrica) zaregistrovali 80 kandidátov.

Dôchodkyňa, ktorú dnes ráno zrazilo v centre auto, zomrela

Dnes ráne neďaleko Stop Shop-u auto zrazilo dôchodkyňu. Tá zraneniam podľahla.

Vodiči jazdiaci cez Horehronie môžu oddnes využívať nový obchvat

Obchvat je riešený ako dvojpruhová obojsmerná komunikácia celkovej dĺžky 2,5 kilometra.

Cestu cez Považský Chlmec na deväť dní úplne uzavrú

Investor stavby Severoslovenské vodárne a kanalizácie uvažuje s dvoma termínmi.

Všetky správy

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny čoskoro zmizne.

V Banskej Bystrici dnes otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke, majetkom mesta sa stane po zápise na list vlastníctva.

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer oslabil o takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

Nivy o týždeň zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu Nivy na Mlynských nivách chce spoločnosť HB Reavis postaviť do troch rokov.

Kam vyraziť