Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Ruža von prehrala, ale dala gól a je v hre

Futbalisti MFK Ružomberok odohrali prvý zápas 1. predkola Európskej ligy.

MFK Ružomberok.(Zdroj: Rudolf Maškurica)

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 na ihrisku Vojvodiny Novi Sad 1:2. Odveta je na programe vo štvrtok 6. júla o 19.00 h pod Čebraťom.

Víťaz srbsko-slovenskej konfrontácie sa v 2. predkole stretne s nórskym tímom SK Brann Bergen. Zverenci trénera Norberta Hrnčára v prvom zápase na srbskej pôde nenadviazali na úspešné vystúpenie iných dvoch zástupcov Fortuna ligy - AS Trenčín doma rozdrvil Torpedo Kutaisi 5:1 a bratislavský Slovan si z Jerevanu odnáša hladké víťazstvo 4:1 nad Pjunikom.

Európska liga UEFA 2017/2018 - úvodný zápas 1. predkola:
Vojvodina Novi Sad - MFK Ružomberok 2:1 (2:0)
Góly: 8. a 21. Malbašič - 81. Daniel. Rozhodoval: Meler (Tur.), ŽK: Subotič, Trujič - Qose, Kochan.
Vojvodina: Rockov - Lakičevič, Planič, Kovačevič, Burekovič - Jovančič, Vukasovič, Mesarovič (74. Bubalo) - Malbašič, Trujič, Subotič (83. Mihajlovič)
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Menich, Kupec - Sapara (76. Ďubek), Qose (60. Takáč), Kochan - Daniel, Lačný (69. Gerec), Gál-Andrezly

Ružomberok doplatil na pasívny vstup do zápasu a už v 8. minúte Macík vyťahoval loptu zo siete po tom, ako ho prekonal Malbašič. Útočník Vojvodiny bol pri chuti, v 21. minúte zakombinoval s Burekovičom a volejom aj s prispením ľavej žrde zvýšil na 2:0. Liptáci boli v prvom polčase v hre smerom dopredu neškodní, do priestoru brány nevyslali ani jednu strelu.

O kontaktný gól sa Ruža pokúsila už tri minúty po zmene strán, Menichov pokus z otočky ale preletel nad brvnom súperovej brány. V 52. minúte si Burekovič takmer strelil vlastenca, ale Rockov reflexívne na čiare zachránil. Na opačnej strane mohli zlomiť odpor Liptákov Planič, Mesarovič i Trujič, ale v koncovke neuspeli. Striedajúci Gerec v 75. minúte preveril Rockova, ale ani z tejto šance hostí nezapršalo. Až v 81. minúte Daniel vlial postupovú nádej do ružomberského tábora gólom na 1:2.

Dušan Tittel, športový a marketingový riaditeľ MFK Ružomberok: „Domáci nám strelili v prvom polčase dva góly prakticky len z dvoch striel na bránu, ale aj taký býva futbal. Som rád, že sa nám po zmene strán podarilo vo veľkej horúčave aspoň znížiť, hoci sme mohli pomýšľať aj na vyrovnanie. Ďalšie dve či tri čisté šance sme však nepremenili. Myslím si, že prehra 1:2 na pôde kvalitného súpera nie je zlá. Ružomberok je doma silnejší, verím, že to v odvete pred našimi fanúšikmi potvrdíme. Určite si trúfame prejsť do 2. predkola."