Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga
SLOVNAFT CUP

Liptovským tímom sa darilo, do Z. Poruby príde majster

V 2. kole sa predstavil Slovenského pohára sa predstavil MFK Ružomberok, MFK Tatran L. Mikuláš, ŠKM L. Hrádok, 1. OFC L. Sliače a ŠK Z. Poruba.

Počas zápasu 2. kola Z. Poruba - O. Veselé. FOTO: ROLAND HRIC

LIPTOV. Postup fortunaligistu z Ružomberka sa očakával a mužstvo spod Čebraťa nenechalo vo Veľkej Lomnici nikoho na pochybách. Zverenci Norberta Hrnčára vyhrali vysoko 10:0 a postúpili do ďalšieho kola pohára, v ktorom je jedna z možností ako sa dostať do Európskej ligy. Súperom Ruže bude v 3. kole Levoča.

Sliače padli až po penaltách

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš dostali do cesty Tisovec. Na pôde účastníka IV. ligy (skupina juh) prehrávali Mikulášania po troch minútach 0:1, no ešte do polčasu otočili. Po zmene strán pridali ďalšie góly a prekvapenie nedopustili.

Práve proti Tatranu mohla hrať najväčšia dedina regiónu Liptovské Sliače. Účastník V. ligy skupiny B zavítal na trávnik Hajnáčky (V. liga skupina D). Pred 200 divákmi sa hralo celý čas bez gólov, a tak prišli na radu pokutové kopy. Rozstrel vyhrala Hajnáčka 6:5 a v 3. kole vyzve Liptovský Mikuláš.

Hrádočania privítajú Trenčín

Obhajca prvenstva v tretej lige narazil na dedinu zo zvolenského okresu Pliešovce. Liptovský Hrádok si chcel urobiť chuť po minulotýždňovej prehre s B. Bystricou a podarilo sa. Po hladkom triumfe 5:0 sa môžu futbaloví fanúšikovia pri Belej tešiť na AS Trenčín.

Pod Poludnicu príde majstrovská Žilina

O čo hrať mali aj v Závažnej Porube. Oravské Veselé a aj domácich hnala za výhrou vidina zmerať si sily s úradujúcim slovenským šampiónom MŠK Žilina. Pre Porubu nezačal duel vôbec dobre, keď už v druhej minúte premenil penaltu hosťujúci Škuta. Domáci naďalej hrali dobrý futbal s množstvom pohybu a ich aktivita slávila úspech po rohovom kope, ktorý zakončil hlavou Matúš Perašín. Dve minúty pred polčasom sa po obrovskej chybe hosťujúcich stopérov dostal k lopte Golis a sám pred bránou nezaváhal.
Po zmene strán pokračovali zverenci Miroslava Droppu v aktívnej hre. 55. minúta priniesla premenenú penaltu, keď sa z bieleho bodu nemýlil Michal Repček. Už na 4:1 zvýšil 20 minúte pred koncom striedajúci Lauko, no Oravské Veselé našlo veľmi rýchlu odpoveď. Domáci sa napokon o výsledok strachovali, pretože v 90. minúte premenil druhú jedenástku v zápase Škuta a hlavný arbiter pridal navrch štyri minúty. Tie domáci zvládli vydržať bez gólu a po výhre si hráči splnili veľký cieľ - na skromnom domácom štadióne privítajú šošonov.

FK Veľká Lomnica - MFK Ružomberok 0:10 (0:5)
Góly: 43., 52. a 61. Lačný, 7. a 20. Kostadinov, 11. a 23. Kunca, 49. Almaský, 69. Sapara, 85. Haskić
Ružomberok: Krajčírik - Kružliak (46. Haskić), Qose (33. Kudlička), Gál-Andrezly (33. Almaský), Kunca, Kupec, Čurma, Kostadinov, Menich, Sapara (C), Lačný

MŠK Tisovec - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:6 (1:2)
Góly: 3. Szczepaniak - 45. a 79. (11m) Kucharčík, 28. Kotora, 46. Laco, 82. Otruba, 86. D. Andrić
L. Mikuláš: Šavol - Očenáš, Janec, S. Andrić (73. Poremba), Thomka (83. Lišivka), Laco, Staš, Kotora (65. D. Andrić), Kucharčík (C), Otruba, Ondrek

TJ Tatran VLM Pliešovce - ŠKM Liptovský Hrádok 0:5 (0:3)
Góly: 11. a 90. Stanislav, 35. a 44. Orolín, 50. Sajták
L. Hrádok: Rak - Vasilko, Janigloš, Stašík, Moravčík (C), Caltík (46. Sajták), Podolský (46. Mitrović), Lačarak, Orolín (62. Frian), M. Lovás, Stanislav

FC 98 Hajnáčka - 1. OFC Liptovské Sliače 0:0, pokutové kopy 6:5
ŽK: 2. Illéš, 39. Nagy - 26. Kendera, 39. Uram, 50. Strelka, 87. Štober
ČK: 52. Kendera
L. Sliače: Hadač - Kendera, Russin, Pavlík (C), Littva (55. Sleziak), Štober, Uram, Maďarec, Bielený, Strelka, Grieš

ŠK Závažná Poruba - Tatran Oravské Veselé 4:3 (2:1)
Góly: 36. M. Perašín, 43. Golis, 55. Mi. Repček (11m), 71. Lauko - 2. a 90. Škuta (oba 11m), 72. Pisarčík
Z. Poruba: Štolfa - P. Perašín, Račko, Legerský, Ma. Repček, Herčut (70. Lauko), Kreva, Mi. Repček (84. Ilavský), Moravčík, Golis (90. Kubek), M. Perašín

1. Máte v záhrade elektrický stĺp? Ak k nemu nepustíte energetikov, riskujete súd 2 395