Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Ruža doma na Myjavu nestačila

V 9. kolo Corgoň ligy pripravili ružomberskí futbalisti svojim fanúšikom nemilé prekvapenie, keď doma podľahli Myjave 0:3.

Kopaničiari v Ružomberku vyhrali.(Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Mužstvo spod Čebraťa si len štvrtý raz v najvyššej súťaži zmeralo sily s Myjavou, no opäť vyšlo bodovo naprázdno a nestrelilo Spartaku ani gól.

Stretnutie pripomínalo prvý vzájomný duel týchto tímov z 29. septembra 2012, keď MFK na vlastnom ihrisku utŕžil facku 0:4. Akurát, že vtedy všetky góly padli v druhej štyridsaťpäťminútovke. No aj pred rokom brániaca Myjava bola vpredu až neuveriteľne efektívna.

„Nemyslím si, že by išlo o myjavský komplex, ale pripúšťam, že tento súper hrá pre nás zlý futbal,“ povedal k vzájomnej bilancii 0:12 na body a 0:7 na góly smutný kapitán Ruže Tomáš Ďubek.

Po góle defenzíva hostí

Ideálnejší scenár si v sobotu Myjavčania ani nemohli želať. Bleskovo otvorili skóre, čím výrazne naštrbili pohodu v domácich radoch a potom pred vlastnou šestnástkou vytvorili nepriepustný obranný val, ktorý vraždil všetky ružomberské útočné pokusy.

V 6. min. spratakovcom vyšla parádna kombinácia a Pelegríni zvnútra šestnástky poslal loptu presne k vzdialenejšej žrdi – 0:1. „Áno, prišiel rýchly gól súpera, no takmer celý polčas sme mali na to, aby do prestávky sa skóre zmenilo,“ tvrdil šéf ružomberskej šatne.

„Myjava v tejto časti stretnutia bola raz na našej ´polke´ a dala gól. Vkuse sme potom dobýjali jej bránu, ale nič z toho nebolo.“ Ružomberčania na dobrú polhodinu „zavreli“ hostí, ale bez efektu. V 23. min. Ďubekov strelecký pokus zdiaľky skončil v náručí brankára Solničku, o tri minúty neskôr domáci kapitán z uhla zase trafil iba bočnú sieť.

Najväčšiu príležitosť do prestávky sa zrodila v 43. min.. Solnička najprv nad vytesnal Ďubekovu ľavačku a vzápätí po rohovom kope v tutovke hlavou netrafil medzi žrde.

Šance MFK neprichádzali

Myjavčanom parádne vyšiel aj vstup do druhého polčasu, Daniel zbehol po pravej strane, pred ružomberskou bránou našiel Kosíka a bolo 0:2. Zverenci trénera Jozefa Vukušiča sa aj po druhom inkasovanom údere snažili niečo spraviť s nepriaznivým stavom, avšak k zakončeniu sa nedostávali.

Spartak umne bránil a rušivými protiútokmi stále držal v strehu i domácu obranu. V 81. bolo úplne vymaľované, po hrúbke Tawambu pridal tretí úspech hostí Kosík. Na druhej strane Lovásovu hlavičku, ktorá smerovala k žrdi kryl Solnička.

„Tlačili sme Myjavu, žiaľ, nepresadili sme sa. Bezprostredne si neviem vybaviť, či na našej strane bola aspoň jedna ´gólovka´. Na lopte sme boli silní, lenže čo z toho, keď iba po šestnástku. Hostia zo štyroch brejkov, trikrát skórovali. Táto prehra o to viac mrzí, že išlo o ´hrateľného´ súpera,“ zhodnotil Ďubek.

Vyjde reparát na východe?

Ružomberčania v prípade víťazstva by sa boli v tabuľke posunuli na tretiu pozíciu, takto klesli na 5. priečku a ako pripomenul ich kouč, prvý raz v tejto sezóne ani raz nenapli súperovu sieť. Už dnes mužstvo čaká ďalší ligový „majstrák“ v Košiciach a v sobotu (21. septembra) pod Čebražom privítajú Dunajskú Stredu.

„Chvalabohu, že liga pokračuje už v týždni. V Košiciach sa budeme snažiť všetko napraviť,“ vyhlásil muž s ružomberskou kapitánskou páskou.

Jozef Vukušič (Ružomberok): „Výsledok je pre nás krutý. Chlapci bojovali, no ťažko sa nám hralo proti kompaktnej Myjave, ktorá podala taktický výkon a dobre bránila. V prvom polčase sa náš brankár nedotkol lopty a prehrávali sme 0:1. Do druhej ´polky´ mužstvo išlo s odhodlaním, lenže po druhom góle súpera, už to bolo ťažké. Tentoraz traja naši hráči nepodali očakávaný výkon. Po našej chybe Myjava pridala tretí gól a bolo po zápase.“

MFK RUŽOMBEROK – SPARTAK MYJAVA 0:3 (0:1)

Góly: 6. Pelegríni, 54. Kosík, 81. Kosík Žlté a Pelegríni (Myjava).

MFK: M. Nikolič – Nosek, Práznovský, Greššák, Janec (59. Serečin) – M. Nagy (74. Lovás) – Zreľák – Zošák, Lačný (66. Almaský) –Tawamba, Ďubek.