Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

Zápas mal dva rozdielne polčasy a spravodlivú deľbu bodov

Sobotňajší súboj dvoch tímov, ktoré v úvodnom kole Fortuna ligy vyšli naprázdno, VioN Zlaté Moravce – MFK Ružomberok, sa skončil remízou 1:1. Zápas mal dva rozdielne polčasy a nakoniec spravodlivú deľbu bodov.

Na snímke strelci oboch gólov - Patrik Sabo a Boris Turčák.(Zdroj: JOZEF BEDEJ)

RUŽOMBEROK. Do zápasu sme vstúpili príliš ustráchane, bolo vidno, že naši mladí hráči ešte majú z ligových stretnutí rešpekt,“ povedal ružomberský kouč Ladislav Šimčo.

„Napriek tomu sme mohli bezgólový stav udržať do konca polčasu. Súpera, až na inkasovaný gól, sme pustili len do jednej vážnej šance a tú nepremenil.“

Dostali gól do šatne

Prvé dejstvo sa nieslo v znamení väčšej aktivity ViOn-u, ale hra sa zväčša odvíjala iba medzi šestnástkami. V 12. min. Ďurica peknou prihrávkou oslovil Kováča, no jeho strelu zblokoval ružomberský stopér Kružliak.

Najhorúcejšie pred svätyňou MFK v tejto časti stretnutia bolo v 19. min., keď Orávik išiel sám na Lešňovského, ktorý z tohto mini súboja vyšiel so štítom. Dve minúty pred naplnením prvej „polky“ sa však Zlaté Moravce dočkali vytúženého vedenia. Na Ďuricov center pred bránkou MFK vyskočil nekrytý Sabo a nechytateľnou hlavičkou trafil sieť – 1:0.

Fotogaléria zo zápasu:

AUTOR FOTOGRAFIÍ: JOZEF BEDEJ

„V šatni som chlapcom gól vyčítal,“ podotkol Šimčo. „Takýto záver polčasu, keď sú v dostatočnom počte vo vlastnej šestnástke a pred ňou, musia uhrať na nulu. Žiaľ, naše bránenie nebolo stopercentné, centrovanú loptu sme mali zblokovať.“

Turčák trafil excelentne

Do druhej štyridsaťpäťminútovky vstúpili Ružomberčania ako vymenení. S oveľa väčšou odvahou a aj v sympatickom futbalovom šate. V 48. min. Lovás po štandardnej situácii hlavou minul priestor medzi domácimi žrďami a o sedem minút neskôr brankár ViOn – u Novota kryl Nagyho strelecký pokus.

Na druhej strane zase Lešňovský Kováčovu strelu vytesnal nad a po následnom rohovom kope Sabo hlavou tesne mieril vedľa. Potom zase Lovás testoval Novotu. V 66. min. Lovás naservíroval loptu Turčákovi a 21-ročný chalan, ktorý v lete prišiel pod Čebrať zo Slovana Bratislava, parádnou ranou vyrovnal.

„Na šestnástke som dostal loptu, zažmúril oči a vypálil. Áno, trafil som to krásne,“ opisoval svoj premiérový gólový zásah v ružomberskom drese ofenzívny stredopoliar a dodal:

„Mal som veľkú radosť, že sa nám podarilo vyrovnať, ale s remízou, hoci bod z ihriska súpera je vždy cenný, nie som celkom spokojný. V druhom polčase sme mali na víťazstvo. Aj v kabíne po zápase bola trošku taká zmiešaná nálada.“

Boris Turčák, pre ktorého to bol celkove tretí gól v najvyššej súťaži (dva razy skóroval počas hosťovania v Nitre) ukázal už sľubné ťahy aj týždeň predtým, doma so Žilinou. „Niektoré veci potrebujem ešte lepšie vmyslieť a dotiahnuť,“ pridal sebakriticky hráč.

Obaja tréneri bod brali

V závere zaujala individuálna akcia Orávika, Bartošova strela, ktorá letela ponad domácu bránu a príležitosť Kováča, no na skóre sa už nič nemenilo.

„Po vyrovnávajúcom góle tam boli situácie, ktoré pri kvalitnejšom predfinálnom zvládnutí mohli vyústiť do koncovky i do otočenia výsledku. Je to však aj o skúsenosti,“ konštatoval Šimčo.

„Ružomberok zaslúžene vyrovnal, remíza je spravodlivá,“ vyhlásil tréner Zlatých Moraviec Branislav Mráz. V sobotu (26. 7.) Ružomberok o 18.30 hod. privíta DAC Dunajská Streda.

Zlaté Moravec – Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 43. Sabo – 66. Turčák.l Žlté karty: Charizopulos, Pavlenda – Mário Almaský, Greššák, Nagy.

MFK: Lešňovský - Greššák, Kružliak, Práznovský, Lovás - Nagy - Lupták, Turčák, Bartoš, Mário Almaský - Zreľák (83. Gerát)

POVEDAL O ZÁPASE

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Inkasovanému gólu, ktorý padol po mladíckej chybe, sa dalo predísť. Napriek tomu súper po prvom polčase zaslúžene viedol. Páčilo sa mi, s akým odhodlaním niečo s výsledkom spraviť, vstúpili naši hráči do druhej polovice. Aj vo väčšom počte dokázali chodiť do rýchlych protiútokov, bolo vidno, že s doterajším priebehom stretnutia a s výsledkom nie sú spokojní. V týchto fázach sme si vedeli prihrať, ísť do narážačiek a nechýbala ani ochota behať a ponúkať sa. Druhý polčas vyznel celkom slušne. Keďže v prvom bol lepší ViOn a v druhom my, remíza zápasu pasuje asi najlepšie. Dúfam, že bod zvonku pomôže chlapcom nabrať väčšie sebavedomie.“

1. Ružomberčania protestovali, pretože namiesto diaľnice majú betónové pomníky Foto 220