Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia
11. KOLO FORTUNA LIGY

Padli na chvost tabuľky

Futbalisti MFK Ružomberok v sobotu v 11. kole Fortuna ligy prehrali v Banskej Bystrici s Duklou 1:3.

„Bol to asi náš najslabší výkon sezóny,“ konštatoval ružomberský kouč Ladislav Šimčo.(Zdroj: (SITA))

RUŽOMBEROK. „Bol to asi náš najslabší výkon sezóny,“ konštatoval ružomberský kouč Ladislav Šimčo.

„Vývoj stretnutia i jeho výsledok výraznou mierou ovplyvnili tri vynútené striedania. V úvodných dvadsiatich piatich minútach sa nám zranili dvaja hráči, najprv Lovás po zrážke hlavami, kde išlo o podozrenie z otrasu mozgu a potom Nagy dostal bolestivého koniara.

Náš kapitán sa to snažil rozbehať, ale márne. Po týchto odchodoch nastali trhliny v organizácii defenzívy a takisto poznačili ofenzívu mužstva. Na začiatku druhej polky pre svalové problémy zase musel ísť dole Almaský.

Keďže do 52. min. som vyčerpal všetky striedania, Juraj Vavrík bol nútený odtiahnuť celých deväťdesiat minút, na čo po dlhodobom výpadku kvôli zraneniu ešte nie je pripravený. Pôvodne som s ním rátal asi na päťdesiat minút.“

Expresný gól v Šavolovej sieti

Niektorí diváci na banskobystrických Štiavničkách ešte ani nestihli zaujať svoje miesta v hľadisku a už na „tabuli“ svietil stav 1:0. Prebiehala iba 2. min., keď Šovčík zblízka prepasíroval loptu za Šavolov chrbát.

„To bol ďalší faktor, ktorý sa podpísal pod našu prehru a takisto pod psychiku našich hráčov,“ zdôraznil Šimčo a dodal: „Úplne lacný gól.

Autové vhadzovanie, súboj na päťke, bystrický útočník sa pohodlne s loptou otočil a zakončil.“ „Vojakov“ bleskový úspech nakopol, dvakrát hlavou potom zakončoval Stříhavka, ale minul priestor medzi žrďami.

V 17. min. prvý raz dal vpredu o sebe vedieť Ružomberčania, Zreľákovu hlavičku domáci gólman Boroš bez problémov stiahol do svojich rukavíc. Dva razy sa pokúšal Boroša ohroziť Vavrík, no nemal presnú mušku.

Iba chvíľková radosť z vyrovnania

Oveľa lepšie Ruži vyšiel vstup do druhého dejstva. V 52. min. prišiel na trávnik Lupták a o dve minúty na to po rýchlom brejku, aj za pomoci domáceho obrancu Vita vyrovnal.

„V tej chvíli som si myslel, že zápas zlomíme a otočíme na svoju stranu,“ podotkol Šimčo. Zo strany hostí však išlo len o záblesk, z ktorého sa nerozhorel ani plamienok nádeje.

Dukla si opäť „sadla na koňa“ a až do konca zápasu mala jeho scenár pevne vo svojich rukách. V 57. min. ešte pri „šimčovcoch“ stálo šťastie, keď Wojnarova strela skončila na žrdi, ale v 62. min. sa už skóre menilo – 2:1.

Mazan pravačkou z dvadsiatich metrov vyslal technický projektil k žrdi a Šavol bol naň prikrátky. Následné sľubné príležitosti B. Luptáka, Stříhavku a Šovčíka Bystričania nevyužili, no desať minút pred naplnením riadneho hracieho času už podčiarkli prvé tri body v aktuálnom ligovom ročníku na svojom ihrisku.

Po víkende je Ruža už na dne

Český legionár Stříhavka bombou z desiatich metrov, ktorá od ľavej žrde skončila v sieti, zavŕšil zápasový účet – 3:1. S Janičovým priamym kopom si poradil strážca bystrickej svätyne a v závere ešte duklista Dolný odmietol ponuku na štvrtý gól domácich.

Ružomberok po víkende klesol v tabuľke na poslednú priečku a na chrbát tímom, ktoré sú pred ním, sa MFK pozerá už s nepríjemným trojbodovým mankom. Navyše, v najbližšom kole (v nedeľu 28. septembra) sa predstaví u lídra v Žiline.

POVEDAL O ZÁPASE

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: „Od stavu 1:0 pre Duklu sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť. Po prestávke sa nám podarilo vyrovnať, ale potom si Bystrica vytvorila tlak i gólové šance. Musím priznať, súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Doplatili sme na zranenia hráčov, tie rozbili celú našu koncepciu.“

Banská Bystrica – Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 2. Šovčík, 62. Mazan, 80. Střihavka - 54. Lupták. l Žlté karty: Lipták, Vajda, Střihavka – Zreľák.

MFK: Šavol - Habánek, Kružliak, Práznovský, Lovás (27. Nosek) - J. Vavrík, Nagy (44. Gerát) - Turčák, Janič, Mário Almaský (52. Lupták) – Zreľák.