Brankár Hadač jedovatú strelu vytlačil na roh

V I. triede sa zrodili dve remízy. Vyhrávať sa darilo hlavne domácim tímom.

Domáci si za predvedený výkon prehru nezaslúžili.(Zdroj: MAREK JURIŠ)

Lipt. Sliače – Pribylina 0:1 (0:0)

Sliačania sa pustili do súpera od prvej minúty a prevažne držali loptu na svojich kopačkách. Hostia „zabetónovali“ priestor pred vlastnou šestnástkou a vyrážali do rýchlych protiútokov. V 5. min. po zlom odkope v obrane sa dostal z hranice šestnástky k strele Benko. H

adač jeho jedovatú strelu vytlačil na roh. Domáci boli pohyblivejší, ale ťažko sa v útoku presadzovali. Šancu otvoriť skóre mal domáci P. Frič v 37. min, keď zachytil rozohrávku obrancov Pribyliny, obišiel dvoch hráčov, ale z ťažkého uhla netrafil bránu.

Škoda, že nevidel pred päťkou voľného Sališa. Ani po prestávke sa obraz hry nezmenil. Hralo sa po šestnástky a k streľbe sa hráči dostávali len z väčších vzdialeností. Hostia pohrozili v 70. min., keď sa po rohovom kope dostal k hlavičke Benko, ale loptu z dobrej pozície poslal nad bránu. Potom sa zranil stopér domácich Slotka.

V 83. min. po priamom kope hostí Hadač loptu vyrazil pred šestnástku, v priestore stál Ondrej Pačan a cez spleť hráčov ju poslal do siete - 0:1. Domáci si za predvedený výkon prehru nezaslúžili.

Gól: O. Pačan

Lipt. Sliače: Hadačm Slotka, D. Frič, Maďarec, Urban, Kendera, Sališ, Hanula, Mrva, Sliacky, P. Frič, (Ivák, Trnovský, Dvorský)

Pribylina: Mikuš, Richard Jurík, Harich, Poliak, Sohor, Račko, J. Jurík, Benko, M. Jurík, Rudolf Jurík, Tarageľ, (Pačan, Stračiak)

Hubová –Ľubochňa 1:1 (1:0)

Góly: domáci – Nechaj, hostia - Kmeť

Hubová: Sloboda, A. Chrenko, Šuša, Holík, Zubaj, Lopeň, Pikla, Dziadek, Hanko, Nechaj, P. Chrenko, (Bražina, Podskuba, Žihlavník)

Ľubochňa: Okál, Bruk, Vrtich, A. Chyla, O. Chyla, Rapoš, Gerec, F. Chyla, Žihlavník, Kmeť, Vrlík, (Olos, Zelenc, Janky)

Ľubeľa – Bobrovec 2:1

V zápase dobrej úrovne vyhrali zaslúžene domáci.

Góly: domáci – Tholt, Suchý, hostia - Janičina

Ľubeľa: Huba, Slačka, Vyšný, Bubniak, Hlavatý, P. Oško. J. Oško, Budvesel, V. Oško, Tholt, Suchý, (Badzík, Kúkol, Sokol)

Bobrovec: P. Kello, Snovák, Janičina, Š. Kello, F. Danko, Lisý, Beláni, Moravčík, Chudý, S. Danko, M. Kello, (Volaj, Blcha)

Hráč zápasu: Michal Huba (Ľubeľa)

Smrečany/Žiar – Lipt. Ján 2:1 (1:0)

Góly: domáci - Oško, Laučík, hostia - Devečka

Smrečany/Žiar: Števko, Laučík, E. Moravčík, Feketík, Pajerchin, Kutnár, Kubáň, Suský, Válek, Oško, Janičina, (M. Moravčík, Furčák, Falkai)

Lipt. Ján: Klepáč, Koniar, Zlejší, Španko, Devečka, Urbanovič, Smatana, Benčo, Múranica, Malcký, Čatloš, (Maloch)

Východná – Lisková 1:1 (0:1)

V prvej štvrtine zápasu mali hostia niekoľko vyložených šancí, nepodarilo sa im však skórovať. V druhej časti polčasu sa hra vyrovnala. Po chybe domácej obrany sa tri minúty pred prestávkou hostia ujali vedenia. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať.

Hostia stále hrozili nebezpečnými protiútokmi. Domáci útočník bol po jednom z útokov faulovaný v pokutovom území hostí a z nariadeného pokutového kopu domáci vyrovnali.

V záverečnej štvrtine sa hra pritvrdila a rozhodca rozdal tri červené karty. Šance zo záveru zápasu na oboch stranách zostali nevyužité, a tak sa mužstvá rozišli zmierlivo.

Góly: domáci – Halko (pen.), hostia - Macík

Východná: Debnár, Brezina, Ľ. Halko, Roth, Pribilinec, Vechter, Hoško, Stano, Chovan, Hudáček, J. Halko, (Mikuš)

Lisková: Mrnčo, Mrva, Macík, P. Lauko, V. Lauko, Blaško, Kubala, Mihaľov, Demko, Forgáč, Karník

Jamník – Kvačany 3:0 (1:0)

Zaslúžené víťazstvo domácich. V prvom polčase dorazil do brány Števčekovu strelu Žufaj. Po prestávke domáci zvýšili na 2:0 z pokutového kopu zásluhou Rezníka. Na konečných 3:0 upravil po individuálnej akcii opäť Žufaj.

Góly: Žufaj 2, Rezník (pen.)

Jamník: Krajčuška, B. Pačan, Pavkovček, Choma, D. Pačan, Beňo, Grešo, Žufaj, Handrk, Rezník, Števček, (Tréger, Dúbrava)

Kvačany: Kojš, Chudoba, Bella, Lasák, Brunčiak, Tkáč, Uram, Fiačan, Ogorek, Kuska, Flórek

Hráč zápasu: Števček (Jamník)

Ludrová – Sv. Kríž 2:1 (2:0)

Za pekného počasia sa hral priemerný futbal s minimom šancí na oboch stranách. V prvej štvrťhodine zápasu sa Ludrovčania ujali vedenia, keď Záchej zo štyridsiatich metrov vystrelil, brankár loptu vyrazil pred seba a Kajan hlavou poľahky zakončil – 1:0.

Domáci pokračovali v nátlaku no bez výraznejšej gólovej príležitosti. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa skóre opäť menilo, keď po faule na Faina, si na biely bod postavil loptu Kajan a nemýlil sa – 2:0.

V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu, ale skóre upravili len kozmeticky, keď sa domáci po zbytočnom faule v šestnástke pripravili o čisté konto. Ludrovčania v závere prežili nátlak hostí, ktorí dve minúty pred koncom zápasu spálili poriadnu tutovku na vyrovnanie.

Góly: domáci – Kajan 2, hostia - Feketík

Ludrová: M. Kmeť, Lazík, Petro, Drozd, Oravec, Chmela, Záchej, Fain, Prúcha, Kajan, Hollý, (Kučera, P. Kmeť, Bebjak)

Sv. Kríž: Staroň, Tomlák, Dorniak, Rumanský, Košo, Feketík, Húlek, Moravčík, Antol, Baďo, Mintál

Hráč zápasu: Ján Kajan (Ludrová)