Utorok, 25. júl, 2017 | Meniny má Jakub
HOKEJ II. LIGA

O výhre hostí rozhodol v nájazdoch Javorka

Hokejisti MHK Ružomberok v stretnutí 4. kola II. ligy, skupiny východ, vyhrali v Brezne 4:3 po samostatných nájazdoch.

RUŽOMBEROK. „Bol to vyrovnaný zápas,“ povedal ružomberský kouč Peter Žitník. „Na hokejkách nášho mužstva v úvodnej tretine bolo príliš veľa nervozity. Svojím spôsobom išlo aj o daň za to, že uplynulý víkend sme mali voľno a chalani vyšli zo zápasového rytmu. Vďaka brankárovi Jánovi Žiakovi sme po prvej dvadsaťminútovke prehrávali len 0:1.“

Cez prestávku v ružomberskej šatni zazneli aj ostrejšie slová a zrazu to bol na ľade iný mančaft. V 30. min. M. Tarageľ vyrovnal a o štyridsaťšesť sekúnd Fábry stav aj otočil – 1:2.

Potom zase Brezňania naklonili zápasové misky na svoju stranu (3:2), lenže posledné slovo počas riadneho hracieho času mal v polovici záverečnej tretiny B. Javorka. „Keď sme v poslednej tretine inkasovali tretí gól, určitý čas chlapci hrali ako so zviazanými rukami.

V záverečných desiatich minútach však dominovali, predovšetkým kondične prevýšili domácich. V predĺžení sa hralo už opatrne, nikto nechcel inkasovať,“ dodal Žitník.

Ružomberský gólman Žiak zlikvidoval všetky tri samostatné nájazdy, naopak B. Javorka posledný premenil.

Brezno – Ružomberok 3:4 (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly Rbk: 30. M. Tarageľ (B. Javorka, S. Javorka), 30. Fábry, 46. B. Javorka (M. Tarageľ). Vylúčení: 3:8 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. 273 divákov.

MHK Rbk: Žiak – S. Javorka, Opatřil, Ganobjak, Fábry, Penciak, L. Tarageľ – Graňák, M. Tarageľ, B. Javorka – Poruben, Dvorštiak, Brezniak – Bombara, Čupka, Kolovič – Sleziak, Chmelnický, Bražina.