Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

A. Zreľák: Mali sme na víťazný gól

Slovenskí mladíci v baráži o postup na záverečný turnaj majstrovstiev Európy 2015 do 21 rokov zostali na štíte talianskych rovesníkov.

RUŽOMBEROK. Po remíze v Zlatých Moravciach (1:1) naša reprezentácia v odvete v Regiu Emilia podľahla Talianom 1:3.

V oboch zápasoch bol jedným z kľúčových hráčov družiny trénera Ivana Galáda útočník MFK Ružomberok Adam Zreľák. V prvom dueli práve Zreľák zariadil vyrovnanie a v druhom sa v 74. min. za stavu 2:1 pre domácich chystal, za faul Schranza vo „veľkom vápne“ kopať penaltu.

Škótsky arbiter Steven McLean po dohode so svojim asistentom Harrisom nečakane zmenil svoje pôvodné rozhodnutie. Pokutový kop mohol byť veľkou šancou na vyrovnanie.

Výsledok 2:2 otváral dvere na Euro 2015 v Čechách slovenskej „dvadsaťjednotke“. Po stretnutí, ktoré výrazne ovplyvnil škandalózny výkon 33-ročného McLeana, obrovské sklamanie samozrejme prežíval aj Zreľák.

„V prípade postupu sa nám všetkým mohol zmeniť život,“ povedal futbalista, ktorý ako ôsmak prišiel pod Čebrať z Lipian.

„Prvý polčas bol z našej strany až príliš opatrný,“ rozhovoril sa o „bitke“ v Regiu Emilia Adam.

„Dostali sme dva rýchle góly, stále som však veril, že ešte niečo sa dá s výsledkom urobiť. Po prestávke bol z nás zrazu iné mužstvo. Aj v desiatich (v 34. min. červenú kartu uvidel Duda, pozn. aut.) sme dokázali súpera pritlačiť. Prišiel kontaktný gól, mali sme kopať jedenástku... Mohli sme byť postupujúcim mužstvom. Ešte aj po mojom vylúčení sa chalani v deviatich snažili súpera pritlačiť, ale už to nešlo.“

Zreľák sa vrátil aj k prvému meraniu síl na domácej pôde: „Škoda, že za stavu 1:1, sme nepridali aj víťazný gól. Mali sme na to.“