Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Ružomberskí futbalisti sa každý deň kúpu v mori

Uplynulý utorok (3. februára) si futbalisti MFK Ružomberok zmerali sily so Zbrojovkou Brno v jej tréningovom centre v Brněnských Ivanoviciach a na druhý deň z viedenského letiska nabrali smer Turecko.

Futbalisti vymenili chladný Ružomberok za teplé Turecko.(Zdroj: (TASR))

RUŽOMBEROK. Na kvalitnej umelej tráve Ruža podľahla domácim 1:2, keď gól inkasovala štyri minúty pred naplnením prvého polčasu. „Bol to kvalitný zápas,“ hodnotil tréner MFK Ivan Galád. „Výsledok nie je pozitívny, ale niektoré úseky v našej hre boli veľmi slušné.“

Pri Stredozemnom mori mal v čase našej uzávierky ružomberský tím za sebou ďalšie dve zápasové previerky. V piatok (6. februára) doobeda Liptáci prehrali s Vysočinou Jihlava 1:3 a popoludní s maďarským prvoligistom FC Paksi 2:3. „Stretnutie s Jihlavou nebolo v pôvodnom pláne,“ vysvetľoval z dejiska sústredenia Peter Adamčiak, vedúci mužstva fortunaligistu spod Čebraťa.

Jihlava vývoj otočila

„Českému tímu vypadol súper, a tak sa tréneri dohodli na vzájomnom dueli.“ V 10. min. zápasový účet otvoril ružomberský stredopoliar Turčák. Počas celého prvého polčasu mali galádovci herne navrch, ale do prestávky sa už skóre nezmenilo. Po zmene strán iniciatívu prevzala Jihlava a vývoj otočila.

S Paksi Ruža dva razy zlikvidovala tesné vedenie súpera. V 75. min. Dagbašjan vyrovnal na 2:2, no o tri minúty na to maďarský celok odpovedal tretím gólom a skóre už zostalo nezmenené.

„Je tu krásne, teplota okolo 22 stupňov Celzia,“ opisoval v nedeľu Adamčiak tamojšie počasie z hotela Limak Arcadia. „More má osemnásť stupňov, hráči ho probujú po každom tréningu v rámci regenerácie. Povinne chodia do vody, ale iba po trenky.“ V Beleku na jar formu ladí množstvo mužstiev z rôznych kútov sveta. V „ružomberskom“ hoteli zo Slovenska bývajú aj futbalisti Košíc.

piatok sa výprava vráti

Ešte pred odchodom k moru Ružomberčania dotiahli príchod v poradí siedmeho nového hráča – českého stopéra Antonína Rosu z Mladej Boleslavi. Ide o polročné hosťovanie s jeden a polročnou opciou. V Turecku s mužstvom zarezáva aj Štefan Zošák, no až najbližšie dni ukážu, aká bude budúcnosť tohto stredopoliara, ktorý podobne ako Sapara bol pri „double“ Ruže v ročníku 2005/2006.

Včera (9. februára) MFK vyzval rumunský FC Botosani a vo štvrtok odohrá posledný zápas na sústredení s účastníkom najvyššej ruskej súťaže Arsenalom Tula. V piatok sa ružomberská výprava vráti domov.

Výsledky prípravných stretnutí:

Brno – Ružomberok 1:0 (1:0), Jihlava – Ružomberok 3:1 (0:1), Turčák, Paksi – Ružomberok 3:2 (1:1), Ferenčík, Dagbašjan.

1. Voľby do VÚC 2017 Ružomberok: Zoznam kandidátov na poslancov 129