Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

V prvom semifinále rozhodlo až predĺženie

Basketbalistky MBK Ružomberok v úvodnom stretnutí semifinálovej play-off série (hrá sa na tri víťazstvá) podľahli v Piešťanoch 61:71 po predĺžení, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil 57:57.

Basketbalistky MBK

RUŽOMBEROK. Domáce Čajky síce viedli takmer celý zápas až na pár výnimiek (2. min. – 2:2, 35. min. – 49:49, 36. min. – 51:52 a 40. min. 57:57), napriek tomu Ruža mala na dosah prvé víťazstvo v sérii.

„Pätnásť sekúnd pred koncom, keď sme mali loptu vo svojej moci, som si zobral oddychový čas,“ opisoval ružomberský tréner Juraj Suja posledné okamihy riadneho hracieho času.

„Vtedy som už bol presvedčený, že stretnutie vyhráme. Počas time-outu sme si presne povedali, čo urobíme, ako našu akciu zakončíme. Žiaľ, dievčatá to inak vyriešili. Odmietli dobrú streleckú príležitosť, naopak, jalovo išli na faul a nebolo z toho nič.“

Postupne dotiahli stratu

Aj keď Suja hráčky špeciálne pripravoval na dobré otvorenie duelu, to bolo jednoznačne v réžii Čajok. Domáce basketbalistky v polovici prvej štvrtiny, po deväťbodovej šnúre, odskočili na 11:2 a vzápätí aj na 15:5.

Ružomberčankám sa podarilo v závere úvodného dejstva skresať rozdiel na štyri body (15:11). Po polčase Ruža prehrávala 21:28 a v 23. min. v sobotu najvyšším, jedenásťbodovým rozdielom – 23:34. Následná stíhacia jazda hosťujúceho kolektívu znamenala, že poslednú desaťminútovku družstvá začínali za stavu 43:40. Pokus Čajok o rozhodujúci odskok (47:40), súperky stopli dvoma trojkami (Černáková a D. Baburová), po ktorých už strácali len jediný „puntík“.

Keď do záverečného klaksónu zostávalo 1:11 min., tabuľa hlásila, že je skoro všetko vybavené – 57:53. Kapitánka Lázárová sa však postarala o „egál“...

Finiš sa nevydaril

Predĺženie ružomberskému družstvu absolútne nevyšlo. Čajky dosiahli deväť bodov v rade (66:57). Bol to knokaut, na ktorý už hostky nemali čas a ani sily odpovedať.

„Nadstavenú päťminútovku sme začínali s loptou. Povedali sme si presne, čo v útoku zahráme. Náš plán ale stroskotal a súperky z protiútoku trafili za tri. Potom pridali dvojbodový kôš a vlastne bolo po zápase,“ povedal Suja.

Zajtra 18. marca o 17. hod. je v ružomberskej Koniarni na programe druhý semifinálový súboj.

„Hoci sme v Piešťanoch dotiahli zápas do predĺženia, náš výkon nebol nijaký oslnivý. Máme oveľa väčší potenciál, než sme ukázali,“ trošku načrtol možnosti pred druhou bitkou ružomberský tréner.

Piešťany – Ružomberok 71:61, pp (28:21, 57:57), stav série: 1:0

Body MBK: Lázárová 22, Remenárová 9, D. Baburová 7, Černáková, Kmeťová a A. Baburová po 6, Nagyová 4, Letková 1. Štvrtiny: 15:11, 13:10, 15:19, 14:17. Predĺženie: 14:4.

1. Voľby do VÚC 2017 Ružomberok: Zoznam kandidátov na poslancov 102