Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita
DANIARIK II. TRIEDA

V. Šimalčík zvažuje žalobu na futbalový zväz

Futbalisti II. triedy odohrali posledné kolo, víťazom je mužstvo z Liptovskej Kokavy.

Iľanovo skončili šieste, Hrboltová je dvanásta.(Zdroj: MAREK JURIŠ)

Beňadiková – Vavrišovo 2:1 (1:1)

Góly: Vyparina, Janek – Majerík

Beňadiková: Šimček (Tepala), M. Račko, Vilim (Konfál), Kováčik (Janek), P. Zlejší, Ručkay, Vyparina, J. Zlejší, M. Šimček, Bocko, D. Račko

Vavrišovo: Benčo, Žiška, Teniak, Kohút, Majzlík (Jurák), Divok (Galet), Krajčíriš, Zázrivý, Majerík, Piovarči, Susedík (Tyrpák)

Lipt. Kokava – Demänová B 4:0 (4:0) – nedohrané

Po dohode klubov sa odohral zápas v Lipt. Kokave v sobotu. Hostia prišli tradične v oklieštenej zostave a už v 35. min. prehrávali 0:4. Po zranení hráča hostí rozhodca zápas predčasne ukončil pre nedostatočný počet hráčov na ihrisku. Zväzoví funkcionári odovzdali domácemu klubu z Liptovskej Kokavy pohár za prvé miesto v súťaži. Aj po ukončení zápasu bola na ihrisku dobrá atmosféra. Domáci fanúšikovia aj členovia tímu si posedeli pri dobrom guláši. Futbalový výbor z Kokavy ďakuje všetkým svojim priaznivcom za podporu. Ďakuje tiež futbalistom zo susednej Pribyliny, ktorí im prišli pogratulovať a podporiť susedské vzťahy.

Góly: Jurčo, Kmeť, Fides, Krajč

Lipt. Kokava: Soukup, Vrbičan, Švihra, Jurčo, Šuňavec, Fides, Števček, Buša, Kmeť, Krajč, Kantár

Demänová B: Staroň, Širúček, Mažári, Kupčo, Szabó, Perončík, Stodola

Podtureň – Komjatná 1:0 (0:0)

Gól: Grieš

Podtureň: Krištof, Flóro, Benčo (Šimovček), Grieš, Račko, Koštial, Kasanický, M. Vozárik, Žilla (Kováčik), Psotka, Tomo (Z. Mlynarčík)

Komjatná: Švalec, D. Lacko, Chovan, Kubo (Maga), Junka, Maťokár, T. Lacko, Brnoliak, T. Kubernát, T. Bernolák, D. Kubernát

Lúčky – Part. Ľupča 2:0 (0:0)

Domáci do zápasu vstúpili aktívne, ale postupne sa hra vyrovnala a v závere hostia neskórovali v dvoch sľubných šanciach. V druhom polčase domáci spresnili kombinácie a po sérii striel v 52. min. sa ujala dorážka Senka. O tri minúty Matula z priameho kopu z dvadsiatich piatich metrov strelou ponad múr trafil do siete s pomocou tyče bezmocného brankára hostí. Hralo sa vzhľadom na počasie vo svižnom tempe, ale niekoľko sľubných šancí na oboch stranách ostalo nevyužitých. Omladené mužstvo domácich tak získalo cenné tri body a posunulo sa v tabuľke na konečné 11. miesto.

Góly: Senko, Matula

Lúčky: Milan, Pecho, D. Mišík (Vrzgula), Senko, P. Mišík, Trnovský, Matula, Hrbček, Nika, Druska (Fula), Bobček

Part. Ľupča: Salajka, V. Peterec, Smitek, Majláth, Kacian, Hegedűš, Šlachta (Sliacky), Adamčiak, P. Peterec, Chriašteľ, Frič

Lipt. Teplá – Lipt. Lúžna 1:6 (1:4)

Domáci nechceli na zápas ani nastúpiť, lebo športovo-technická komisia svojvoľne zmenila čas zápasu zo 17:00 na 14:00, keď bola poriadna horúčava. „To sa nerobilo ani v hlbokej totalite. Naši hráči nastúpili, len aby odohrali zápas. Ošk Liptovská Teplá zvažuje podať žalobu na Ústavný súd. Aby si funkcionári na zväze nemysleli, že sú páni bohovia a všetko, čo povedia, je pravda,“ okomentoval situáciu zástupca klubu a starosta Liptovskej Teplej Vladimír Šimalčík.

Góly: M. Červeň – Trnka, Jesenský, Švanda 3, Staš

Lipt. Teplá: Bartík, Kovalčík, Zagora (Likavec), Chovanec, Macík (Kaman), M. Červeň, Slovák, Šiška, Bistiak, Fajta, Turčok

Lipt. Lúžna: Tomka, Sumega, Cárach, Veselovský (Čavolský), Botoš, Trnka, Targoš, Staš, Kostúrik (Hufka), Jesenský, Švanda (Targoš)

Iľanovo – Hrboltová 4:2 (2:2)

V poslednom kole hrali obidve mužstvá uvoľnene. Skóre otvoril najlepší strelec celej súťaže Devečka z pokutového kopu. Hostia vzápätí po chybe domáceho brankára vyrovnali a z ďalšej akcie sa dostali do vedenia 2:1. Iľanovčania do polčasu vyrovnali zásluhou Kumančíka. V druhom polčase domáci prevzali iniciatívu a dvomi gólmi Devečku rozhodli o zaslúženom víťazstve.

Góly: Devečka 3, Kumančík – Jeleník, M. Kralovenský

Iľanovo: Stankoviansky, Knapčík (Dzúr), Droppa, Gúgh, Kráľ, Gall (Celenga), Kráľ, Boďa, Žiaran (Danihel), Devečka, Kumančík

Hrboltová: Rechtorík, Bačkor, Peťko, Danko, Jacko, M. Kralovenský, Buchta, Bystričan, Sokol, Jeleník, Lauko

Hráč zápasu: Devečka