Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Dokonalý obrat v podaní Jamníka

V 6. kole 1. triedy dospelých sa stretli dva tímy zo spodnej časti tabuľky. Hostia z Jamníka pricestovali na ihrisko trápiacej sa Ľubochne a u favorita sa postarali o veľké prekvapenie.

Jamník tentokrát u súpera prekvapil.(Zdroj: MAREK JURIŠ)

ĽUBOCHŇA. V chladnom a daždivom počasí, ktoré vládlo doobeda v Ľubochni mohlo divákov, ktorí neprišli na štadión o 10:30 veľmi mrzieť, že nevideli vynikajúci nástup do zápasu v podaní domácich.

Tí od prvých minút vybehli na súpera bez akéhokoľvek rešpektu s cieľom vylepšiť si nelichotivé postavanie, ktoré im patrilo v tabuľke. V 5. minúte sa po peknej individuálnej akcii dostal do pokutového územia kapitán domácich Jozef Kmeť a otvoril skóre zápasu.

O 3. minúty neskôr sa tento hráč pričinil aj o ďalší gól, keď jeho mäkký, nadýchaný center z pravej strany upratal do siete za chrbát bezmocného brankára krásnou hlavičkou jeho spoluhráč Filip Chyla. Fantastický výkon v prvej polhodine hry zavŕšili domáci ďalším gólom, ktorý opäť v 24. minúte pridal Jozef Kmeť a zvýšil tak už na 3:0.

Domáci hráči sa po krásnych troch góloch akoby uspokojili s tým, že ich náskok je dostačujúci a v už sa mi nemôže nič stať. Opak bol však pravdou hostia z Jamníka nezložili zbrane a z rýchlych protiútokov sa snažili o skorigovanie výsledku. To sa im podarilo v 40. minúte, kedy sa o gól do šatne postaral krásnou ďalekonosnou strelou stredopoliar Andrej Rezník a zavelil k veľkému obratu.

Futbalisti z Jamníka vybehli na druhý polčas odhodlaní zmeniť priebeh a hlavne skóre zápasu. Pokračuje ich kapitán Matej Choma: „V šatni cez polčasovú prestávku sme si povedali, že na nich skúsime hneď od začiatku druhého polčasu vyletieť. Prvý gól čo sme dali nám ukázal, že to pôjde, že sa to bude dať. Hneď v 49. minúte sa jeho slová naplnili, keď nekoncentrovanosť domácich využil Andrej Rezník a svojim druhým gólom priblížil svoj tím už len na rozdiel jediného gólu. Domáci zaskočený výbornou hrou Jamníka sa nestíhali prizerať na to, čo sa dialo na ihrisku. V 67. minúte zažili ďalší šok, keď po chybe domácej obrany vyrovnal skóre na 3:3 Radovan Grešo. To však ešte nebolo všetko, domáci tréner z lavičky len neveriacky krútil hlavou, keď v 78. minúte zavŕšil dokonalý obrat Michal Žufaj. Bezzubí domáci v závere už nedokázali nič vymyslieť a tak si hostia po bojovnom výkone odnášajú z Ľubochne veľmi cenné, no zaslúžené tri body."

Zápas hodnotí kapitán hostí Matej Choma: Zo začiatku zápasu sme sa poriadne trápili, dôležité je však to, že nás rýchle góly súpera nedostali psychicky na zem, že sme sa dokázali zobudiť a hrať ako jeden tím. Každý za každého bojoval a to prinieslo zmenu a obrat v druhom polčase. Zápas bol z hľadiska šancí vyrovnaní, my sme však nakoniec dokázali využiť nekoncentrovanosť domácich.

Ľubochňa – Jamník 3:4 (3:1)

TJ Havran Ľubochňa: Dráb – P. Gerec (33. Bražina), Šrámek, Janky, Olos – Štrbka, Vrlík, Chyla, Rapoš (50. Darila) – Kmeť, A. Gerec

Najlepší hráč Ľubochňa: Jozef Olos

OŠK Jamník: Bartoš – Pačan, Pavkovček, Uličný, Holbus – Choma, Lauko (80. Beňo), Žufaj (90. Štepita), Rezník– Pribilinec (65. Grešo), Miartan

Najlepší hráč Jamník: Andrej Rezník

1. Voľby do VÚC 2017 Ružomberok: Zoznam kandidátov na poslancov 113