Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

Po pasivite v druhej časti zaslúžená prehra

V 16. kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok prehrali v Žiline s MŠK 0:2.

Brankár Darko Tofiloski z MFK Ružomberok potom, čo dostal úvodný gól zápasu.(Zdroj: TASR)

RUŽOMBEROK. Na lavičke hostí šéfoval Ján Bíreš, asistent hlavného kouča Ladislava Pecka, ktorému uplynulý štvrtok Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) naparila trojtýždňový dištanc.

„Za hrubé nešportové správanie sa (vulgárny pokrik na rozhodcu) počas domáceho stretnutia 15. kola našej najvyššej súťaže proti ŠK Slovana Bratislava,“ uvádza sa v úradnej správe SFZ. Peckovi bol pozastavený výkon funkcie trénera a zákaz vstupu do šatní, technickej zóny vrátane lavičky a zákaz styku s delegovanými osobami.

Liptáci pod Dubeň necestovali v porazeneckej nálade, naopak s odhodlaním nevracať sa s prázdnymi rukami. To aj dávali najavo od úvodného hvizdu rozhodcu Straku.

Postupne sa hra vyrovnala, prvý polčas ale hostia zvládli celkom slušne. V druhom už však herne a možno aj kondične odišli. „Šošoni“ prepli na vyšší rýchlostný stupeň a jasne ovládli dianie na ihrisku. Inak ako prehrou sa ružomberská pasivita po zmene strán nemohla ani skončiť.

Po góle Žiliny odpadli

„Súper nás v druhom polčase ubehal. My chceme hrať futbal, čo bolo aj do prestávky vidno, ale na taký náročný štýl treba mať aj veľa nabehané. V tomto ukazovateli sa musíme zlepšiť. Po vedúcom góle Žiliny sme odpadli, netajím, som sklamaný,“ povedal k stretnutiu Pecko, ktorý počas zápasu sedel na tribúne.

V 6. min. Zošák z pravej strany zahrával rohový kop a Lačný v sľubnej pozícii hlavou mieril len nad. O tri minúty neskôr pri Ďubekovom rohovom kope Žilinčanov zachraňoval Mobouka. Po úvodnej desaťminútovke sa prebrali aj domáci. V 14. min. mohlo byť horúco na opačnej strane, keby Haskič dotiahol na Benešov center. To už sa Žilina rozbiehala.

V 22. min. Mabouka položil loptu Paurovi na hlavu, ale stredopoliar MŠK skvelú možnosť na otvorenie zápasového účtu spálil a vzápätí ho napodobnil Haskič.

V 26. min. zblízka hlavičkoval ružomberský Rosa, ale tiež mimo troch žrdí. V 36. min. domáci kopali jedenástku za ruku súpera v pokutovom území, Tofiloski však bravúrne vychytal Paura. O chvíľu na to, po brejku MFK, P. Maslo o pol metra minul žilinskú bránu. Tesne pred naplnením prvého dejstva sa medzi žrde nezmestila ani Williamova hlavička a nadstavenom čase Zošák zakončoval iba do stredu bránu, do Volešákových rukavíc.

Natiahli sériu bez víťazstva

Po príchode zo šatní zverenci trénera Adriána Guľu čoraz viac zvyšovali obrátky. V 62. min. svoj tlak pretavili vo vedúci gól, Paur hlavou poslal loptu za Tofiloského chrbát. O štyri minúty na to na ružomberskom brvne skončila rana, ktorú vyslal Jánošík. V 72. min. gólman MFK kryl Špalekovu krížnu strelu.

V 78. min. sa Ruža po dlhšom čase dostala pred žilinskú bránu, ale po Ďubekovom rohu Volešáka neohrozila. V 82. min. Špalek poslal vysoký center na zadnú žrď, Letič hlavou predĺžil na Williama a ten takmer z bránkovej čiary len zavŕšil hlavičkový biliard – 2:0. Hosťom v druhej polke nepomohli ani striedania, jasne ťahali za kratší koniec.

Dobre hrajúci „šošoni“ až do konca mali dianie pod reflektormi vo svojej réžii. Akurát v nadstavenom čase P. Maslo „kolmičkou“ vysunul Masaryka, ale ani striedajúci útočník Ruže Volešáka neprekonal. Futbalisti spod Čebraťa takto natiahli sériu bez víťazstva na štyri zápasy, z toho tri prehrali.

Zajtra (11. novembra) Ružomberok odohrá stretnutie osemfinále Slovnaft Cupu v Topoľčanoch. Vo Fortuna lige (po asociačnej prestávke) 21. novembra privíta AS Tenčín.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

Góly: 62. Paur, 82. William. Žlté karty: William – Kružliak, J. Maslo, Masaryk. Rozhodoval: Straka – 1297 divákov.

MFK: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Rosa – Ondrek – Zošák, Ďubek, Lovás (56. Gerát) – Lačný (67. Cheptine), Jakubko (66. Masaryk).

Ján Bíreš, asistent trénera Ružomberka: „Dnes len jedno mužstvo zabávalo ľudí, a to bolo domáce. Súper nás prevýšil po všetkých stránkach a zaslúžene vyhral. Pokiaľ proti Žiline nie ste nebezpeční smerom dopredu, nemôžete uspieť. V prvom polčase sme mali dve štandardky a potom až v závere šancu, v ktorej bol Masaryk. Inak sme domácu bránu neohrozili.“

1. Ružomberčania protestovali, pretože namiesto diaľnice majú betónové pomníky Foto 190