Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

I. TRIEDA: Posledná Východná prekvapila Hubovú

V 24. kole I. triedy sa darilo hlavne domácim. Jediný, kto dokázal zvíťaziť u súpera, bol líder súťaže z Liptovských Sliačov.

Zápas v Hubovej mohli sledovať diváci z novej tribúny.(Zdroj: TJ POĽANA HUBOVÁ)

Ľubochňa – Likavka 2:0 (1:0)

„Po dlhej dobe sme dosiahli domáce víťazstvo. Je zaslúžené, lebo sme mali viac loptu na kopačkách ako hostia a vypracovali sme si aj viacero šancí, z ktorých sme dve využili. Hostia mali lepšiu pasáž v úvode stretnutia od 10. do 30. min., keď sme pokazili veľa prihrávok a hostia z toho ťažili, nakopávali lopty na rýchle krídla, no vyloženú šancu si nevypracovali. Najväčšiu šancu mali v druhom polčase, keď ich nevydarenú strelu náš obranca tečoval, ale brankár bol v strehu a loptu vytlačil na roh. Za bojovný výkon by som chcel pochváliť celé družstvo. Naša šanca na záchranu stále žije,“ komentoval zápas J. Dráb z Ľubochne.

Góly: A. Chyla, Kmeť

Ľubochňa: Dráb – Gerec, Vrtich, A. Chyla, Dutka, P. Chyla, Baran, F. Chyla (Janky), O. Chyla (Grznár), Kmeť, Bruk

Likavka: Mrnčo – Lukáč, Trnka, Kondra, Bubniak, Široň (Pečner), Szabó, J. Brtko, R. Šimo, M. Brtko, L. Šimo (Didek)

KvačanyLipt. Kokava 2:1 (0:0)

„Domáci v prvom polčase nepremenili niekoľko šancí. Fiačan ale nakoniec pretrhol streleckú smolu úvodným gólom. Domáci zvýšili náskok v 83 min. na 2:0. Hostia skorigovali výsledok v poslednej minúte, a tak sa zápas skončil 2:1,“ povedal o zápase M. Chovan z Kvačian.

Góly: Fiačan, Tkáč – Števček

Kvačany: Kojš – Lasák, Ďuroň, Borsík, Bella, Ogorek, Kuna, Tkáč, Flórek (Kmeť), Fiačan, Čendula (Dittrych)

Lipt. Kokava: Soukup – Šuňavec, Števček, Fides, Vozárik (Števček), Buša, Ďuriš, Šuňavec (Porubän), Jurčo, Krajč, Tekeľ

Lisková- Jamník 5:1 (4:0)

Góly: Mrva (2), Forgáč (2), Lauko – Pribylinec

Lisková: Pažítka – Demko, Banáš (Vierik), J. Mrva, Karlík, T. Mrva, Lauko, Pudiš, Forgáč (Kubala), Lauko, Zrubák (Blaško)

Jamník: Drgoň – Pačan, M. Choma, Uličný, Holbus, Grešo (Pavkovček), Pribylinec, Ilavský, Miartan, O. Choma, Beňo (Vyskočáni)

Smrečany/Žiar – Ludrová 3:1 (0:0)

„V zápase priemernej úrovne vyhrali domáci,“ okomentoval zápas M. Šimún za tím Smrečany/Žiar.

Góly: Kutnár. Oško, Labaška – Záchej

Smrečany/Žiar: E. Moravčík (Števko)- Laučík, J. Mlynarčík, Slodki, Kubáň, Feketík (Furčák), Kutnár, Labaška, Oško, M. Moravčík, Válek (Pajerchin)

Ludrová: Kmeť – Oravec (Droppa), Kajan, Lazík, Petro (Dutka), Záchej, Laclavík, Drozd, Meško, Karlík (Bebjak), Kučera

Ľubeľa – Lipt. Ján 2:1 (1:1)

„Vo vynikajúcom rýchlom zápase sa hostia ujali vedenia, no domáci rýchlo odpovedali. V druhom polčase snaha domácich o víťazstvo sa potvrdila. kde rozhodol dorastenec P. Oško,“ dodal k zápasu M. Matejovie z Ľubele.

Góly: Chorváth, Oško – Čatloš

Ľubeľa: Huba – Hlinka, Chorváth, Šmigura, Benčo, Kúkol, Oško, Janči, Bubniak (Badzík), Vyšný, Suchý (Gejdoš)

Lipt. Ján: Kašák – Klonga (Marcinek), Devečka, Chlistek, Ručkay, Penciak, Kumančík, Vretenár, Múranica, Malacký, Čatloš

Hráč zápasu: kolektív Ľubele

Hubová – Východná 2:1 (1:0)

„S posledným mužstvom v tabuľke sme si nič iné ako výhru nepripúšťali, lenže realita bola úplne iná. Východná nás úplne zaskočila a hrala oveľa lepší futbal ako my. Nás brankár nás viackrát podržal a keby Východná využila svoje šance, už po prvom polčase sme mohli prehrávať. V druhom polčase sme pokračovali v takej istej slabej hre ako v prvom polčase a výsledkom toho bol inkasovaný gól na 1:1. Mali sme šťastie, lebo Východná bola v zakončení jalová. Našťastie, v 78. min sa vrátil Bražina a strhol víťazstvo na našu stranu. V závere zápasu sme mohli ešte inkasovať, ale strelec Východnej netrafil prázdnu bránu. Tri body sú doma, ale víťazstvo sme si vytrpeli. Východná si zaslúžila minimálne bod zo zápasu,“ komentoval zápas J. Galan z Hubovej.

Góly: Chrenko, Bražina – Stano

Hubová: Koleda – Zubaj, Sloboda, Chrenko, Ondrovič, Jaroš, Holík, Hanko, Boček (Zihlavník), Gerec, Schreiner (Bražina)

Východná: Debnár – Halko, Brezina, Stano, Sipko, R. Hudáček, Žiška, Petrenka, M. Hudáček, J. Mikuš (Halko), M. Mikuš

Bobrovec – Lipt. Sliače 1:2 (0:1)

„V 3.minúte zastavilo priamy kop domáceho Kellu brvno a v ostatných šanciach domácim útočníkom chýbala rozvaha. Do vedenia tak išli v 30. minúte po zle odvrátenom rohu hostia. Tí mohli pred polčasom vedenie zvýšiť, ale na bránkovej čiare vykopol domáci obranca. V druhom polčase hostia vyrážali do brejkov a vytvárali si tak šance. V 75. minúte jednu z nich premenili presnou strelou spoza 16-tky. Domáci síce chceli, ale v okolí súperovej brány boli bojazliví, alibistickí a nedôrazní. V 80. minúte pri centri Sekana hosťujúci brankár zle vyrazil loptu a tú konečne upratali do brány domáci. Na viac sa však v ofenzíve už nezmohli, a tak si hostia odvážajú 3 body,“ dodal k zápasu J. Uhrin z Bobrovca.

Góly: Beláni – Huntoš, Frič

Bobrovec: Kuna – Volaj, Benda (Benčo), Gazda, Burdel (Beláni), Moravčík, Kello (Fazekaš), Črep, Pavčo, Matloň, Sekan

Lipt. Sliače: Mrva – Kendera, Medžo, Bartánus, Hanula, Frič, Maďarec, Sršeň, Hadač, Gejdoš, Huntoš

14. Východná 24 3 6 15 29:63 15

1. Medailu z rúk britského princa si prebrala aj šikovná študentka Bianka z Likavky 210