Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
Pridajte si svoje mesto

SNOWDEN

Kde a kedy ?

Čas:  22. 11. 2016, utorok

19:00 hod.
Miesto:  Kino Kultúra v Ružomberku
Vstupné:  4,00€

Popis

Edward Snowden zmenil súčasný svet ako máloktorý človek. Strhujúci príbeh, ktorý viedol až k najväčšej špionážnej kauze modernej doby.

Jeho meno pozná každý. Edward Snowden nechal za sebou pokojný rodinný život a vzornú kariéru v tajných službách a stal sa štvancom na úteku. Je muž, ktorý odhalil šokujúce praktiky amerických tajných služieb, hrdinský whistleblower, alebo zradca, ktorý si zaslúži najtvrdší trest? Klasik americkej angažovanej kinematografie Oliver Stone skúma profesijné rodinné zázemie človeka, ktorý ukázal svetu, že sme stále sledovaní. A že vojna proti teroru poslúžila ako zámienka k bezprecedentnému vpádu moci do súkromia. Ide tu vážne ešte o zachovanie demokracie? Snowdenova odpoveď je mrazivo jasná.

Réžia:  Oliver Stone
Scenár:  Oliver Stone, Kieran Fitzgerald
Kamera:  Anthony Dod Mantle
Hudba:  Craig Armstrong, Adam Peters
Hrajú:  Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo, Zachary Quinto, Tom Wilkinson, Logan Marshall-Green, Scott Eastwood, Nicolas Cage, Timothy Olyphant, Ben Schnetzer, Rhys Ifans, Joely Richardson, Jaymes Butler, Michael Benz, Demetri Goritsas, Keith Stanfield, Christian Contreras, Rouven Blessing, Aaron Palermo...

Dráma, 134 min., MP15+, USA/De/Fr/, ČT, 2D projekcia

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasruzomberok.sk