Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava
Pridajte si svoje mesto

Piváreň Nové Korzo

Panská 1, Ružomberok

Popis

Piváreň NOVÉ KORZO patrí k tým podnikom, ktoré držia krok s dobou a nebránia sa používaniu nových technológií v oblasti pohostinských služieb. Od roku 2012 medzi prvými na Slovensku využívame najčerstvejšiu novinku v oblasti čapovaného piva, SYSTÉM TANKOVÉHO PIVA. Pivo z tanku má takú čerstvú a kvalitnú chuť ako pivo, ktoré by ste dostali načapované priamo v pivovare. Úplne nový, plne automatizovaný systém riadený počítačom zabezpečuje absolútnu čerstvosť čapovaného piva v každom momente podávania. 

V posledných rokoch minulého tisícročia v budove sídlil preslávený undergroundový klub "U Jozefa." Pamätníci isto s láskou spomínajú na letné posedenia a úžasné koncerty pod holým nebom v záhradnej časti podniku. Súčasný majiteľ získal budovu v roku 1999 a začala sa písať história našej pivárne, ktorá do nového milénia vkročila pod názvom "Nové Korzo." PRVÁ ETAPA rekonštrukčných prác prebehla počas júna 2000. V letnej záhrade sa vyklčoval porast, položila sa dlažba a výhľad na hviezdičky definitívne zmizol vďaka zastrešeniu.

V júni 2005 sa uskutočnila DRUHÁ ETAPA rekonštrukčných prác. Pristavilo sa poschodie, upravil sa vstup do budovy a kompletne vynovila fasáda. Radikálne sa zmodernizoval interiér a vybavenie celého podniku, na poschodí pribudol salónik, pred vchodom sa vybudovala letná terasa. Investičná akcia v hodnote niekoľko miliónov Sk významným spôsobom zmenila celkový vzhľad budovy a takisto historickej uličky Panská. Poslednou rekonštrukciou podnik dostal svoj jedinečný výraz a  získal svoju charakteristickú atmosféru, vďaka ktorej je taký obľúbený.

INTERIÉR pivárne je štýlovo zariadený nábytkom z masívneho dreva. Priestory sú vyhrievané a vetrané tak, aby sa tu dobre cítili aj nefajčiari. Všetky priestory sme kvalitne ozvučili a nainštalovali VEĽKOROZMERNÝ TV PRÍJIMAČ. Takmer každú sobotu sa tu konajú KONCERTY prevažne rockových kapiel, alebo iné akcie. V celom pube je BEZPLATNÝ PRÍSTUP NA INTERNET cez free WIFI SPOT. V podniku je nainštalovaný VIDEO JUKEBOX s KARAOKE, zábavný ALKOHOLMETER, pre športovcov je tu STOLOVÝ FUTBAL.

Medzi ľudmi je mimoriadne obľúbená LETNÁ TERASApred vchodom do pubu, kde sa dá počas letných horúčav v tieni markízy osviežiť dúškom výbornej kávy alebo pri orosenom pohári piva pozorovať rušný život v uličkách historického centra. Teplé letné noci na terase v Korze s romantickým výhľadom na vežu kostola sv. Ondreja sa stali v Ružomberku legendárnou tradíciou, na ktorú sa všetci každý rok tešíme.

Nefajčiarsky SALÓNIK na poschodí je určený pre náročnejších klientov. Tvorí ho samostatná miestnosť s kuchynkou, toaletou a barom. Využíva sa na rôzne posedenia, stretávky, oslavy, rokovania, kary, prezentácie, malé svadby a podobne. Príjemný priestor uspôsobený pre 25 osôb sa dá prenajať aj s personálom. Po dohode je možné pripraviť studené ako aj teplé jedlá podľa požiadaviek zákazníka.

Aktuálne hráme

Piváreň Nové Korzo na mape

Otvoriť mapu v novom väčšom okne