Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa
Pridajte si svoje mesto

ZŠ Kľačno

  • Základná škola Klačno
    Klačno 4/2201, 034 01 Ružomberok

Popis

Našu školu po prvý krát začali navštevovať  prváčikovia  v školskom roku 1995/96. Od tých čias sme sa pomaličky prepracovali medzi najväčšie a najúspešnejšie základné školy v Ružomberku a širokom okolí.

Žiakom ponúkame možnosť vzdelávať sa v moderne vybavenej škole pod vedením kvalitných pedagógov. Mnohé predmety vyučujeme v novozriadených odborných učebniach, ktoré  obsahujú najnovšiu multimediálnu technológiu. S využitím týchto zariadení sa žiaci modernou formou zoznamujú s informáciami a osvojujú si kľúčové zručnosti a návyky. Naši žiaci sa pravidelne umiestňujú na predmetových olympiádach a športových súťažiach.

Okrem vzdelávania škola poskytuje deťom širokú paletu krúžkov, exkurzií a iných kultúrno-spoločenských a športových aktivít. Každoročne sa zapájame do tvorby projektov a uchádzame sa o rôzne granty, vďaka ktorým majú žiaci možnosť pracovať s modernými prístrojmi a zoznamovať sa s inovatívnymi metódami výuky. 

Od školského roku 2004/05 sú neodmysliteľnou súčasťou našej školy športové triedy so zameraním na futbal, tzv."futbalové triedy" . Naši futbalisti sa úspešne zúčastňujú rôznych aj medzinárodných podujatí a súťaží pod vedením profesionálnych trénerov MFK Ružomberok. Pre potreby regenerácie môžu používať modernú posilňovňu, saunu a vírivé vane, ktoré sú tiež súčasťou školského vybavenia.

Na našej škole sa venujeme aj deťom so špeciálnymi vývinovými poruchami učenia pod vedením špeciálnej pedagogičky. Žiaci tu absolvujú individuálne konzultácie, vyučovací proces je plne prispôsobený ich potrebám.

Súčasťou školy je aj prírodovedné laboratórium so špeciálnym vybavením,  moderné multimediálne laboratórium fyziky, multimediálna prezentačná učebňa, počítačová učebňa, veľká telocvičňa, futbalové miniihrisko s umelým povrchom, nová kuchyňa s moderným príslušenstvom.

V budove školy sa nachádza ambulancia detskej lekárky aj zubná ambulancia.

Vyučovanie u nás začína o 8:00 hod., pričom Školský klub detí je v prevádzke od 6:00 hod. do 17:00 hod.

Aktuálne hráme

ZŠ Kľačno na mape

Otvoriť mapu v novom väčšom okne