Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen
Pridajte si svoje mesto

Malinô Brdo

Hrabovská cesta- Manô Brdo

Ružomberok

Popis

     Ružomberok – Malinô Brdo sa nachádza v krásnom prostredí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 545 až 1 209 m n. m. Je umiestnené asi 1 km od centra mesta Ružomberok v príjemnom prostredí Hrabovskej doliny. Stredisko je známe svojou výbornou geografickou polohou, pretože mesto Ružomberok leží na hlavnom cestnom turistickom ťahu Žilina – Vysoké Tatry.

   Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Počas letnej sezóny môžete využiť 8-miestnu kabínkovú lanovku, ktorou sa vyveziete priamo do strediska  Malinô Brdo. Okolie strediska ponúka výborné možnosti pre turistiku a cykloturistiku, navštíviť môžete atraktívne destinácie, ako je drevená obec Vlkolínec (UNESCO), či podniknúť túru po hrebeni Veľkej Fatry smerom na Smrekovicu.

     Pre milovníkov adrenalínu sú k dispozícii trasy pre horské terénne kolobežky a káry, vyznávači zjazdového bicyklovania si určite prídu na svoje v top Bike Parku na Slovensku.

V rokoch 2001–2002 sa po významných investíciách a rekonštrukcii posunulo Malinô Brdo medzi špičkové strediská na Slovensku a tento trend si zachováva aj dodnes

 

Aktuálne hráme

Malinô Brdo na mape

Otvoriť mapu v novom väčšom okne